Lietuvoje

2014.11.22 13:46

Vilniuje vyks Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimas

ELTA2014.11.22 13:46

Per du šimtus Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) delegatų iš visos Lietuvos šeštadienį Vilniaus rotušėje rinksis į ataskaitos ir rinkimų suvažiavimą ir nagrinės aktualiausias žurnalistikos problemas.

Per du šimtus Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) delegatų iš visos Lietuvos šeštadienį Vilniaus rotušėje rinksis į ataskaitos ir rinkimų suvažiavimą ir nagrinės aktualiausias žurnalistikos problemas.

Kas ketveri metai vykstantis suvažiavimas yra vieta, kur žurnalistų bendruomenė kelia svarbius klausimus, priima rezoliucijas dėl tolesnės veiklos, tvirtina kelerių metų veiklos ataskaitą ir renka savo pirmininką ketverių metų kadencijai. Šiuo metu LŽS vadovauja Dainius Radzevičius.

Šeštadienį suvažiavime žurnalistų bendruomenė nusprendė surengti dvi specialias diskusijas – „Nauji iššūkiai žurnalisto statusui bei jų organizacijoms“ ir „Žurnalisto vaidmuo Lietuvos žiniasklaidos rinkoje“. Prie bendro stalo pakviesti diskutuoti žurnalistai ir žiniasklaidos leidėjų, akademinės bendruomenės atstovai.

Žurnalistai taip pat siūlo svarstyti ir priimti rezoliuciją, kuria būtų palaikoma šiuo metu Seime svarstoma žiniasklaidos savireguliacijos sistemos pertvarka. Seime atsakinguose komitetuose jau buvo diskutuota galimybė įsteigti naują Visuomenės informavimo etikos asociaciją, kuri pakeistų iki šiol veikusią Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją. Numatyta, kad tokia asociacija savo veikla siektų užtikrinti Etikos kodekso nuostatų laikymąsi, visuomenės informavimo etikos principų puoselėjimą visuomenės informavimo veikloje. Įstatymu buvo aiškiai numatyta, kad tokią asociaciją steigs įvairios žurnalistų ir leidėjų organizacijos, kurios ir prisiims atsakomybę už minėtą veiklą. Deja, šią savaitę Seimas nepatvirtino naujos savireguliacijos, sakoma Lietuvos žurnalistų sąjungos pranešime spaudai.

Taip pat parengta griežta rezoliucija dėl vietinės valdžios bandymų perimti žiniasklaidos rinką rajonuose, kur kuriami propagandiniai leidiniai.

LŽS ypač daug dėmesio skiria etiškos ir profesionalios žurnalistikos skatinimui ir masinės komunikacijos priemonių savireguliacijos stiprinimui.

Šiuo metu organizacija vienija daugiau nei tūkstantį profesionalių žurnalistų iš skirtingų žiniasklaidos priemonių, regionų ir žurnalistikos sričių. Pagrindiniai organizacijos tikslai – ginti žurnalistų teises ir laisves, gerinti darbo ir gyvenimo sąlygas, garantuoti profesinės etikos normų laikymąsi, rūpintis žurnalistų mokymu, siekiant šių tikslų aktyviai dalyvauti šalies ir tarptautinių organizacijų veikloje.

LŽS istorija siekia 1922 metus, kai kovo 11 dieną buvo įkurta bendra Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjunga. Tuomet pirmuoju pirmininku tapo Juozas Tumas-Vaižgantas. Į atskirą periodinės spaudos darbuotojų organizaciją Lietuvos žurnalistų sąjungos pavadinimu perorganizuota 1929 metų kovo 22 d. Kaune. Todėl šiemet rengiant XVI LŽS suvažiavimą bus švenčiamas ir LŽS veiklos 85 metų jubiliejus.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją