Lietuvoje

2012.11.21 14:13

Seimo komitetai renka vadovus

ELTA 2012.11.21 14:13

Keli Seimo komitetai trečiadienį išsirinko savo vadovybę. 

Keli Seimo komitetai trečiadienį išsirinko savo vadovybę.

Socialdemokratų partijos frakcijos narys, akademikas Benediktas Juodka tapo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku.

Audito komiteto pirmininke išrinkta frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė Jolita Vaickienė. Pirmininko pavaduotoju išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Donatas Jankauskas.

Seimo Kaimo reikalų komitetui vadovaus „darbietis“ Saulius Bucevičius.

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininke tapo „darbietė“ Audronė Pitrėnienė.

Informacinės visuomenės plėtros komitetui vadovaus socialdemokratas Mindaugas Bastys.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku išrinktas socialdemokratas Algimantas Salamakinas. Dėl komiteto pirmininko pavaduotojo kandidatūros komitetas apsispręs vėliau.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininke išrinkta socialdemokratė Kristina Miškinienė, pavaduotoju – buvęs šio komiteto pirmininkas konservatorius Rimantas Jonas Dagys.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininke išrinkta „darbietė“ Dangutė Mikutienė, pavaduotoju – buvęs šio komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas.

Šias kandidatūras dar turės patvirtinti Seimas.

Kaip Eltai yra sakęs Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys, „darbiečiai“ Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui siūlo vadovauti Valentinui Bukauskui, Nacionalinio saugumo ir gynybos – Artūrui Paulauskui, Sveikatos reikalų – Dangutei Mikutienei. Į Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojus „darbiečiai“ siūlo Petro Narkevičiaus kandidatūrą.

Dėl savo deleguojamų kandidatų į komitetų vadovybę yra apsisprendę ir „tvarkiečiai“. Kaip Eltai sakė šios frakcijos narys Valentinas Mazuronis, užimti Ekonomikos komiteto pirmininko postą siūloma Juliui Veselkai, į Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojus siūlomas Andrius Mazuronis.

Antradienį parlamentarai patvirtino penkiolikos Seimo komitetų sudėtį