Lietuvoje

2012.11.21 16:55

Liberalai nepalaikys A. Butkevičiaus kandidatūros į Ministrus Pirmininkus

ELTA 2012.11.21 16:55

Liberalų sąjūdžio frakcija, susitikusi su kandidatu į Ministrus Pirmininkus Algirdu Butkevičiumi, nusprendė nepalaikyti jo kandidatūros į šias pareigas.

Liberalų sąjūdžio frakcija, susitikusi su kandidatu į Ministrus Pirmininkus Algirdu Butkevičiumi, nusprendė nepalaikyti jo kandidatūros į šias pareigas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūno Eligijaus Masiulio teigimu, frakcija nepritars A. Butkevičiaus kandidatūrai dėl kelių priežasčių – frakcijai nepriimtini socialdemokratų planai įvesti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas mėsai ir viešbučiams, įtvirtinti progresinius mokesčius, neaiškus ir žadamo minimalaus darbo užmokesčio didinimo poveikis šalies ekonomikai.

„Yra ir kitas ne mažiau svarbus klausimas – kyla daug abejonių, kiek principingai kandidatas į premjerus A. Butkevičius, kaip socialdemokratų lyderis, elgsis Darbo partijos istorijoje. Susidaro įspūdis, kad dar net neidamas premjero pareigų A. Butkevičius tam tikra prasme jau tapo Darbo partijos įkaitu“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas E. Masiulis.

E. Masiulis taip pat abejoja, ar besiformuojančiai naujai koalicijai pavyks užmegzti ir ilgalaikėje perspektyvoje palaikyti konstruktyvų dialogą, darbą kartu su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Kandidatas į Premjero pareigas, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas A. Butkevičius trečiadienį susitinka su Seimo frakcijomis.

Kaip numato Seimo statutas, frakcijos turi teisę su pretendentu suderintu laiku pakviesti jį į savo posėdžius ir užduoti jam klausimų. Frakcijos Ministro Pirmininko kandidatūrą turi apsvarstyti ne vėliau kaip per 2 darbo dienas.

Ketvirtadienį Seimas ketina apsispręsti, ar pritarti Prezidentės D. Grybauskaitės pasiūlytai A. Butkevičiaus kandidatūrai į Premjero pareigas.