Lietuvoje

2014.11.21 12:19

Lietuvoje lankysis JAV sausumos pajėgų Europoje vadas

BNS2014.11.21 12:19

Lietuvoje lankysis JAV sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvoje lankysis JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Sekmadienį jis dalyvaus Lietuvos kariuomenės dienos proga Vilniuje rengiamoje iškilmingoje karių rikiuotėje ir parade. Taip pat lankysis Kaune, kur pagerbdamas žuvusių už Lietuvos laisvę karių atminimą, padės vainiką prie Nežinomojo kareivio kapo.

Pirmadienį generolas leitenantas Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe Vilniuje susitiks su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Almantu Leika. Vėliau jis lankys Rukloje dislokuotus JAV karius ir stebės jų pratybas Gaižiūnų poligone.

Lietuvoje, Rukloje, šiuo metu tarnauja apie pusantro šimto JAV karių iš Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados. Nuo kitų metų pradžios juos pakeis nauja JAV karių pamaina.

Rotuojami JAV kontingentai Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse, taip pat Lenkijoje dislokuoti nuo šių metų balandžio reaguojant į pakitusią saugumo situaciją po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos. Stiprinant Baltijos valstybių saugumą spalį į Lietuvą taip pat atvyko apie 140 Vengrijos kariuomenės karių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt