Lietuvoje

2012.11.21 11:07

Kandidatas į premjero postą A. Butkevičius „egzaminuojamas“ Seimo frakcijose

ELTA 2012.11.21 11:07

Kandidatas į Premjero pareigas, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį susitinka su Seimo frakcijomis.

Kandidatas į Premjero pareigas, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį susitinka su Seimo frakcijomis.

Kaip numato Seimo Statutas, frakcijos turi teisę su pretendentu suderintu laiku pakviesti jį į savo posėdžius ir užduoti jam klausimų. Frakcijos Ministro Pirmininko kandidatūrą turi apsvarstyti ne vėliau kaip per 2 darbo dienas.

Ketvirtadienį Seimas ketina apsispręsti, ar pritarti Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytai A. Butkevičiaus kandidatūrai į premjero pareigas.

Šiame posėdyje pirmiausia išklausomos frakcijų išvados pradedant didžiausia ir baigiant mažiausia frakcija. Po to rengiama diskusija, kurios pabaigoje suteikiamas žodis pretendentui (iki 20 minučių), taip pat suteikiama galimybė jam dar kartą atsakyti į Seimo narių klausimus (iki 30 minučių).

Pretendentui baigus atsakinėti į klausimus balsuojama, ar pritarti pateiktai Ministro Pirmininko kandidatūrai.

Ministras Pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir Respublikos Prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti jos programą.

Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma pritaria jos programai.