Lietuvoje

2014.11.21 10:08

S. Skvernelis: Ž. Pacevičius viceministru neskiriamas, nes ministerijoje reikia pokyčių

BNS2014.11.21 10:08

Naujasis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis nusprendė negrąžinti į viceministro pareigas buvusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo Žimanto Pacevičiaus, ir teigia šiuo metu ieškantis kito žmogaus, kuris siektų pokyčių statutinės tarnybos srityje.

Naujasis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis nusprendė negrąžinti į viceministro pareigas buvusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo Žimanto Pacevičiaus, ir teigia šiuo metu ieškantis kito žmogaus, kuris siektų pokyčių statutinės tarnybos srityje.

„Tai yra ministro Dailio Alfonso Barakausko politinio pasitikėjimo pareigūnas ir, pasibaigus ministro įgaliojimams, nutrūko ir jo įgaliojimai. Todėl toks ir sprendimas. Šioje vietoje noriu pokyčių, ypač, kas yra susiję su statutine tarnyba, su įsisenėjusiomis problemomis“, – interviu BNS sakė S. Skvernelis.

Jis patikino, jog sprendimus dėl viceministrų priims pats, ir pasirinktus kandidatus suderins su jį delegavusios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vadovybe, o ne atvirkščiai. Anot S. Skvernelio, dalis kandidatų jam atsakė, jog nenori veltis į politiką.

„Kandidatų turiu, tik labai gaila, kad ne vienas šiuos kriterijus atitinkantis žmogus sako, kad politika yra kažkas blogai, kažkas nešvaraus, mes nenorime į ten eiti ir geriau pastovėsime šalia ir palauksime ar kažkaip padėsime. Tai labiausiai nuvilia, kad žmonės, atitinkantys kriterijus, turi nelabai gerą nuostatą. Bet, manau, ir mano, ir visos valstybės tikslas yra tai pakeisti, kad veržtųsi ne tie, kurie nori, o kurie gali“, – sakė S. Skvernelis.

S. Skverneliui pakeitus oficialiai dėl sveikatos problemų atsistatydinusį „tvarkietį“ Dailį Alfonsą Barakauską, šiuo metu ministerijoje dirba vienintelis viceministras, socialdemokratas Elvinas Jankevičius.

Po to, kai liepą Vyriausybei gražinant įgaliojimus buvo atleisti visi viceministrai, į Vidaus reikalų ministeriją dirbti grįžo „tvarkiečių“ deleguotas viceministras Ž. Pacevičius ir E. Jankevičius, į pareigas D. A. Barakauskas negrąžino „tvarkiečio“ Algimanto Juocevičiaus, kuris buvo siejamas su Specialiųjų tyrimų tarnybos šalies vadovams pateiktu „juoduoju sąrašu“.

Spalio pabaigoje į viceministro pareigas paskirtas ir „tvarkietis“ Paulius Beinaris, tačiau, teisėsaugai pradėjus tyrimą dėl ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų, po dviejų dienų darbo atsistatydino.

„Jau geriau kurį laiką neturėti nieko, negu turėti bet ką“, – apie naujus viceministrus BNS sakė S. Skvernelis.

Generalinė prokuratūra su Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų. Buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt