Lietuvoje

2014.11.20 15:40

Į Aukščiausiojo Teismo teisėjus siūlomi A. Bukavinienė ir A. Pažarskis

ELTA2014.11.20 15:40

Ketvirtadienį Seimui pristatytos dvi kandidatūros į Aukščiausiojo Teismo (AT) teisėjus.

Ketvirtadienį Seimui pristatytos dvi kandidatūros į Aukščiausiojo Teismo (AT) teisėjus.

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seimui siūlo Aukščiausiojo Teismo teisėjais skirti Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Alę Bukavinienę ir Vilniaus apygardos teismo teisėją Artūrą Pažarskį.

Ilgametę darbo patirtį turinti A. Bukavinienė teisėjos karjerą pradėjo Kelmės rajono apylinkės teisme, buvo šio teismo pirmininke. Nuo 1992 metų dirbo Alytaus rajono apylinkės teisme, 1997 metais buvo paskirta Lietuvos apeliacinio teismo teisėja, specializuojasi civilinėje teisėje.

„Kandidatės tinkamumą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigoms įrodo aukšta dalykinė kompetencija, pavyzdingi jurisdikcinės veiklos rezultatai. Respublikos Prezidentė, sutikdama su teisėjų bendruomenės išreikštu pasitikėjimu pretendente, mano, kad A. Bukavinienė atitinka kompetencijos ir reputacijos reikalavimus ir tai rodo ne tik jos gilios dalykinės žinios, profesinė patirtis, bet ir asmeninės savybės“, – teigė Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė.

A. Pažarskis yra baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso specialistas, 2004 metais buvo paskirtas Varėnos rajono apylinkės teismo teisėju, vėliau karjerą tęsė Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme. Nuo 2011 metų dirba Vilniaus apygardos teismo teisėju. „Dėl aukštos dalykinės kompetencijos, asmeninių savybių ir nepriekaištingos reputacijos jis yra pelnęs kolegų pripažinimą ir teisėjų bendruomenės pasitikėjimą. Respublikos Prezidentės vertinimu, patyrusio teisėjo praktiko profesinė patirtis leis sustiprinti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo gretas ir prisidės prie geresnio teisingumo įgyvendinimo mūsų šalyje“, – kalbėjo R. Svetikaitė.

Kandidatūras svarstys Seimo komitetai, taip pat numatomi Seimo frakcijų susitikimai su kandidatais į AT teisėjų pareigas. Preliminariai planuojama, kad dėl AT teisėjų Seimas apsispręs lapkričio 25 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.