Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Klaipėdoje – Ebola užsikrėtusio jūrininko priėmimo pratybos

BNS 2015.09.08 13:45

Klaipėdos specialiosios tarnybos treniravosi suteikti pagalbą į uostamiestį atplaukusiam jūrininkui, kuriam įtariama Ebolos karštlige.

Klaipėdos specialiosios tarnybos treniravosi suteikti pagalbą į uostamiestį atplaukusiam jūrininkui, kuriam įtariama Ebolos karštlige.

Pagal pratybų scenarijų, neva gautas pranešimas iš Klaipėdos jūrų uosto direkcijos, kad į uostą norinčiame įplaukti Klaipėdoje registruotame laive yra ligonis, Lietuvos pilietis, jis karščiuoja, vemia ir viduriuoja. Pastarąjį kartą, prieš 24 dienas, laivas buvo užsukęs į Vakarų Afrikos uostą ir visi laivo įgulos nariai buvo išlipę į krantą. Kadangi visi požymiai atitinka Ebolos karštligės simptomus, galima įtarti, kad ligonis yra užsikrėtęs.

„Pratybų tikslas buvo patikrinti, ar pasirengta priimti Ebolos karštligės virusu užsikrėtusį žmogų ir suderinti įvairių tarnybų bei organizacijų veiksmus ekstremalioje situacijoje“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Pratybose trečiadienį dalyvavo Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai, Klaipėdos visuomenės sveikatos centro atstovai, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos medikai, Klaipėdos jūrų uosto direkcijos, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro darbuotojai, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Klaipėdos teritorinės muitinės bei kitų suinteresuotų tarnybų specialistai.

Pratybas vertino Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai, jie konstatavo, kad pratybose buvo patikslintas veiksmų eiliškumas ir vykdytojai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi