Lietuvoje

2012.11.21 11:07

Švieslentėmis transporto stotelėse vilniečiai džiaugsis tik pavasarį

Žadėta, kad dar šių metų pabaigoje vilniečiai viešojo transporto stotelėse galės naudotis atsinaujinusia švieslenčių sistema. Deja, pasirodo, to reikės laukti mažiausiai iki pavasario.

Žadėta, kad dar šių metų pabaigoje vilniečiai viešojo transporto stotelėse galės naudotis atsinaujinusia švieslenčių sistema. Deja, pasirodo, to reikės laukti mažiausiai iki pavasario.

Jungs prie elektros kabelio

Jau kurį laiką vilniečiai pasigenda viešojo transporto stotelėse kabėjusių švieslenčių. Jos nukabintos, kaip ir buvo žadėta, nes buvusi sistema kėlė daug nepatogumų: švieslentės gedo, neveikė, keleiviai ne visada galėjo tikėtis jose išvysti tikslią informaciją, kada sulauks troleibuso ar autobuso.

Taip buvo todėl, kad jos buvo prijungtos prie troleibusų kontaktinio tinklo, – švieslentės aukštos įtampos kartais tiesiog neatlaikydavo ir perdegdavo, kita priežastis – naktį troleibusai išjungiami, todėl reikalingi maitinimo blokai. Taigi dar pavasarį buvo nutarta šią problemą spręsti ir prijungti švieslentes prie įprasto elektros kabelio.

„Kaip tik dabar vykdomas šis projektas, rengiami atskiri projektai kiekvienai stotelei, kur švieslentės bus kabinamos. Bus nutiesti elektros tinklai, kuriame planus, kaip integruoti švieslentes daugiau į stotelių paviljonus. Švieslentės bus perkabintos, jų atsiras ir ten, kur iki šiol nebuvo“, – apie šiuo metu vykdomą projektą sakė įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Gintas Bliuvas.

Neperšaunamas stiklas

Kaip aiškino įmonės Elektroninių paslaugų skyriaus vadovas Mindaugas Žironas, švieslentės mieste buvo nukabintos iki žiemos, kad šalčiai joms dar labiau nepakenktų. Atnaujinus sistemą, nutiesus elektros kabelius, jų atsiras ir tose stotelėse, kur važiuoja tik autobusai, taip pat bus atsižvelgiama į keleivių srautą.

Pašnekovas užsiminė, jog planuojama švieslentes pakabinti žemiau, negu jos kabėjo iki šiol, galbūt ir paviljonuose, kad žmonėms būtų patogiau ir aiškiau įžiūrėti, kas jose rašoma. Pasiteiravus, ar nesibaimina, kad žemiau pakabintos švieslentės bus lengviau pasiekiamos ir vandalams, Elektroninių paslaugų skyriaus vadovas teigė, kad jos jau kabo ne pirmus metus ir vandalų surengtų išpuolių prieš jas skaičius „yra toleruotinas“.

„Be to, jos labai gerai apsaugotos – švieslentės stiklas neperšaunamas. Buvo atvejis, kai į ją šauta, tačiau stiklas tik įskilo“, – pasakojo M. Žironas.

Turėsime 40 švieslenčių

Dabar vykdomi projekto darbai bus tęsiami iki šalnų ir vėl atnaujinti prabėgus žiemai. Atnaujinus visą sistemą mieste atsiras 40 švieslenčių, vėliau galbūt ir daugiau. Deja, viso to, matyt, sulauksime tik į sostinę atėjus pavasariui.

„Visi darbai priklausys nuo oro sąlygų. Aišku, norėtume, kad viskas būtų sutvarkyta kuo greičiau. Manau, pavasarį jos jau turėtų veikti“, – vylėsi „Susisiekimo paslaugų“ direktorius.

G. Bliuvo teigimu, bus naudojamos tos pačios švieslentės, todėl papildomų sąnaudų čia neprireiks. Tačiau teks atseikėti už elektros tinklų tiesimą ir su tuo susijusius darbus. Tam numatytas atskiras biudžetas. Dienraščio duomenimis, prijungti 40 švieslenčių prie elektros kabelio gali atsieiti apie 400–500 tūkst. litų. Kai kur, norint nutiesti elektros kabelius, gali tekti ardyti važiuojamąją kelio dangą arba veją, kasti tranšėjas, tiesti kabelius, nupirkti elektros skaitiklius, paskui visa tai reikės sutvarkyti.

Mieste švieslentės įrengtos vykdant vadinamąjį e. bilieto projektą – šis sostinei jau kainavo, kaip skelbta, kiek daugiau nei 13 mln. litų.