Lietuvoje

2014.11.20 10:34

Vilniuje – konferencija apie pilietinę gynybą

LRT.lt2014.11.20 10:34

Penktadienį Vilniuje vyks Lietuvos šaulių sąjungos tarptautinė konferencija, kurioje Lietuvos ir užsienio ekspertai kalbės apie pilietinę gynybą ir pasirengimą atremti nekonvencines grėsmes.

Penktadienį Vilniuje vyks Lietuvos šaulių sąjungos tarptautinė konferencija, kurioje Lietuvos ir užsienio ekspertai kalbės apie pilietinę gynybą ir pasirengimą atremti nekonvencines grėsmes.

Kaip teigiama pranešime spaudai, konferenciją atidarys Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Įkūrimo 95-ąsias metines mininčios Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas teigia, kad pilietinis pasipriešinimas būtų vienas iš esminių sėkmės faktorių valstybei ginantis nuo agresijos.

„Lietuva jau ir šiandien patiria atakas – kibernetines ir informacines. Pastarosios yra ypač pavojingos, nes jų tikslas – sumažinti mūsų pasiryžimą ir pasirengimą gintis patiems. Šauliai, o ir visi piliečiai, turi išmokti šias atakas atpažinti ir joms pasipriešinti“, – pranešime spaudai cituojamas L. Gumbinas.

Pagrindinį pranešimą apie Rusijos nekonvencinį karą skaitys britų žurnalistas ir rašytojas Edwardas Lucasas.

Rygoje veikiančio NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro direktoriaus pavaduotojas, Estijos kariuomenės pulkininkas Aivaras Jaeski kalbės apie Rusijos vykdomas informacines operacijas ir tokių operacijų karinius aspektus.

Ukrainos saugumo ekspertas Valentynas Badrakas pateiks Rusijos veiksmų Ukrainoje analizę ir pasidalins įžvalgomis, kokių pamokų turi išmokti Vakarai.

Tarptautinės audito ir konsultacinių paslaugų bendrovės EY kibernetinių grėsmių ekspertas Massimo Cotrozzi pristatys kibernetinių atakų grėsmes.

Karo istorikas, Klaipėdos universiteto mokslo darbuotojas Vytautas Jokubauskas analizuos, kaip Lietuva gali pasinaudoti XX amžiaus teritorinės gynybos patirtimi atsakant į XXI amžiaus iššūkius.

Konferencijoje taip pat dalyvaus Lietuvos ir Ukrainos žurnalistai, diplomatai, strateginės komunikacijos ekspertai.

Konferencija prasideda penktadienį 9 valandą viešbutyje „Best Western“.

1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.