Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.19 16:39

NATO pratybose Lietuvoje dalyvaus kariai iš Belgijos

LRT.lt 2014.11.19 16:39

Kitąmet dalyvauti pratybose su sąjungininkais Lietuvoje bataliono dydžio NATO vieneto sudėtyje karius atsiųs Belgija, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Kitąmet dalyvauti pratybose su sąjungininkais Lietuvoje bataliono dydžio NATO vieneto sudėtyje karius atsiųs Belgija, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Apie tai Lietuvos krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui pranešė Belgijos gynybos ministras Stevenas Vandeputas susitikime Briuselyje  lapkričio 18 dieną.

Planuojama, kad Belgijos kariuomenės motorizuotųjų pėstininkų kuopa į Lietuvą mėnesiui atvyks kitų metų spalį.

Stiprinant po NATO viršūnių susitikimo Velse sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione, visose trijose Baltijos valstybėse nuo balandžio mėnesio nepertraukiamai (angl. persistently) dislokuotos rotuojamos sąjungininkų pajėgos.

Lietuvoje, Rukloje, šuo metu tarnauja JAV ir Vengrijos kontingentai: JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados kuopa (apie 160 karių). Nuo kitų metų pradžios ją pakeis nauja JAV karių pamaina. Dar apie 140 karių, atvykusių iš 5-osios Bocskai Istvano pėstininkų brigados 39-ojo pėstininkų bataliono, Lietuvoje liks iki šių metų pabaigos.

Kartu su sąjungininkais rotacijos būdu suformuotam bataliono dydžio NATO vienetui priskirta ir apie 150 Lietuvos karių kuopa. Lietuviai nuolat treniruojasi su sąjungininkais bendrose pratybose.

Apie ketinimus kitąmet atsiųsti karius į Lietuvoje dislokuotą sąjungininkių junginį taip pat jau pareiškusios Vokietija, Portugalija.

Reaguojant į pakitusią saugumo situaciją po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir stiprinant NATO saugumą Baltijos regione, taip pat padidinti NATO oro policijos misijoje dalyvaujančių sąjungininkų pajėgos, regione suintensyvinto tarptautinės pratybos, Baltijos jūroje pratybose nuolat dalyvauja NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos junginys.

Lietuva siekia, kad jos teritorijoje nuolat būtų dislokuotas kartu su sąjungininkais suformuotas bataliono dydžio NATO karinis vienetas.

Susitikime su Belgijos gynybos ministru J. Olekas taip pat pristatė Lietuvos pastangas didinti gynybos finansavimą ir didinant priimančiosios šalies paramą į Lietuvą atvykstantiems sąjungininkams. Ministras J. Olekas taip pat padėkojo už ilgalaikį Belgijos solidarumą vykdant NATO oro policijos misiją.

Kitąmet Belgijos kariai taip pat dalyvaus NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse ir su laivais atplauks į Baltijos jūrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi