Naujienų srautas

Lietuvoje2012.06.07 08:44

Perdėtas žmonių rūpestis stirnoms tik kenkia

Per pastarąsias kelias dienas dėl žmonių nenuovokumo motinų neteko du stirniukai. Žmonės laukuose pamatę vienus stirnų jauniklius puola jų glostyti, šerti, o suaugusios stirnos po to mažylius atstumia.

Per pastarąsias kelias dienas dėl žmonių nenuovokumo motinų neteko du stirniukai. Žmonės laukuose pamatę vienus stirnų jauniklius puola jų glostyti, šerti, o suaugusios stirnos po to mažylius atstumia.

Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, gyvenantis vyras praėjusį pirmadienį netoli namų išvydo stirnos jauniklę ir parsivežė ją į savo butą. Vyras manė, kad gyvūnas pasimetė nuo jį atsivedusios motinos.

Pagirdęs jauniklę pienu, vyras paskambino Gyvūnų globėjų asociacijai (GGA) ir sulaukė pylos.

„Žmogus padarė didelę klaidą. Reikėjo gyvūną palikti ramybėje. Motina turbūt vaikštinėjo šalia savo atžalos – netrukus būtų priėjusi prie jos ir kartu jos būtų grįžusios į miškingą vietovę.

Dabar net ir atvežus stirnos jauniklę ten, iš kur ji buvo paimta, motina prie jos neprisileistų, nes užuostų žmogaus kvapą“, – sakė GGA vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė.

Ji primygtinai prašė neliesti mažų stirnų, jeigu jos nėra susižalojusios.

Vilniuje aptikta stirna buvo atvežta į prieglaudą, esančią Kaune. Šis smulkutis, Pipse pavadintas gyvūnas pasaulį išvydo vos prieš savaitę.

Kita maždaug trijų savaičių stirna prieglaudoje atsidūrė sekmadienį. Kauno Petrašiūnų rajone, netoli marių esančiame miške, ją rado garbaus amžiaus moteris ir parsivedė namo.

Kaune aptikta stirna buvo išvežta į privačią valdą Vilniaus rajone, kurios savininkai turi leidimą laikyti šios rūšies gyvūnus aptvertose teritorijose.

Tokiuose plotuose motinų atstumtos stirnos lieka visam laikui, nes laisvėje neišliktų.

Iš sostinės atgabenta Pipsė dar labai maža, todėl porą savaičių ji bus prieglaudoje, o paskui atsidurs ten pat, kur ir vyresnė jos likimo sesė.

Birželio 4 d. Kelmės rajone dvi mažas stirnas radę žmonės puolė jų glostyti. Manoma, kad šias jaunikles motina jau atstūmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi