Lietuvoje

2014.11.19 12:37

L. Graužinienė: gerai organizuotas referendumas dėl dvigubos pilietybės galėtų įvykti

BNS2014.11.19 12:37

Dviguba pilietybė gali būti įteisinta tik referendumu ir jis gali įvykti, jei bus gerai organizuotas, įsitikinusi Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė

Dviguba pilietybė gali būti įteisinta tik referendumu ir jis gali įvykti, jei bus gerai organizuotas, įsitikinusi Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė

„Na nėra tų įstatyminių būdų – galime kalbėti, kiek norime politikai, bet Konstitucinis teismas aiškiai yra pasakęs, kad vienintelis kelias yra referendumas.Nes tie straipsniai yra keičiami tik referendumu. Tad galime dauybę kartų žaisti su įstatymais, bet rezultatas bus tas, kad vėl prieštaraus Konstitucijai (...).Aš manau, kad mes turime žvelgti plačiai, į šių dienų aktualijas. Esu įsitikinusi, kad jeigu gerai bus organizuotas referendumas, jis tikrai įvyks“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

Pasak jos, dvigubos pilietybės klausimas yra aktualesnis naujajai emigracijos kartai, o ypač tiems, kurie yra likę Lietuvoje, t.y. išvažiavusiųjų į užsienį tėvams ir seneliams.

Ji taip pat atvirai nepalaikė idėjos švelninti reikalavimų referendumo rengimui, nors, dėl to esą galima diskutuoti su teisininkais.

„Mes negalime atidaryti tos Pandoros skrynios, kad po to galėtumėme turėti valstybėje labai rimtų problemų“, – sakė ji.

Referendumo dėl dvigubos pilietybės idėją palaiko visi šalies vadovai, taip pat valdantieji. Referendumui nepritaria užsienio lietuviai, baimindamiesi, kad jis dėl per menko aktyvumo gali neįvykti.

Anksčiau L. Graužinienė yra sakiusi, kad referendumas galėtų vykti kartu su Seimo rinkimais 2016-aisiais.

Apie dvigubą pilietybę vėl prabilta po sprendimo pradėti Lietuvos pilietybės naikinimo procedūras Jungtinių Valstijų pilietybę įgijusiam krepšininkui Žydrūnui Ilgauskui bei prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotų Pilietybės įstatymo pataisų, kuriomis siekta numatyti galimybę išsaugoti pilietybę nusipelniusiems lietuviams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt