Lietuvoje

2014.11.18 17:24

Premjeras pedagogams žada ilgalaikę finansavimo didinimo programą

BNS 2014.11.18 17:24

Premjeras Algirdas Butkevičius, antradienį susitikęs su pedagogų profesinių sąjungų atstovais, pažadėjo, kad per artimiausias savaites bus parengta ilgalaikė finansavimo didinimo programa.

Premjeras Algirdas Butkevičius, antradienį susitikęs su pedagogų profesinių sąjungų atstovais, pažadėjo, kad per artimiausias savaites bus parengta ilgalaikė finansavimo didinimo programa.

Įspėjamuosius streikus rengusios profesinės sąjungos sako, kad tokia programa juos sulaikytų nuo neterminuotų streikų, tačiau kol kas pasiruošimo streikuoti nuo gruodžio 2 dienos nestabdo.

„Šiandien buvo sutarta, kad turėtų būti paruošta ilgalaikė švietimo sistemos vystymosi arba tiesiog panaši programa, kokia yra pasirašyta tarp politinių partijų dėl krašto apsaugos sistemos finansavimo didinimo“, – žurnalistams po susitikimo sakė premjeras.

Anot jo, susitarimas bus derinamas jo jau anksčiau sudarytoje darbo grupėje, kuriai vadovauja švietimo ir mokslo ministras. Kartu premjeras aiškino, kad programoje turi atsispindėti valstybės finansinės galimybės ir sprendimai nebus populistiniai.

Paklaustas, ar susitarimą, kaip ir dėl krašto apsaugos finansavimo, pasirašytų politinės partijos, premjeras sakė, kad kol kas tai darbo grupės klausimas.

„Susitarėme, kad pirminis pasiūlymų variantas turėtų atsirasti jau šito mėnesio pabaigoje, 27 dieną, po to bus susėsta už stalo“, – sakė premjeras.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas savo ruožtu sakė, kad kol kas neatsisakoma ketinimo gruodžio 2 dieną pradėti neterminuotą streiką.

„Mes pasakėme, kad [atsisakytume streikuoti], jeigu būtų pasiektas susitarimas iki tos dienos [gruodžio 2 d.] raštu, o ne tam tikrais pažadais. Mes tikrai nesiveržiame ir netrykštame noru nei streikuoti, nei mitinguoti. Kaip supratau iš ministro, jie ketins tokį susitarimą rengti“, – teigė jis.

„Mes tikėjomės, kad šiandien jau bus pateiktas susitarimo projektas ir kad matysime, kaip bus didinamas finansavimas švietimo sistemai. Deja, jo nesulaukėme. Noriu pasakyti, kad mes neturime teisės nuvilti pasipiktinusių mokytojų , nes tikrai pasipiktinimas yra didelis, ir tikrai šiandien galiu pasakyti, kad mes nestabdome pasirengimo neterminuotam streikui procedūrų“, – aiškino A. Navickas.

Įspėjamasis streikas praėjusią savaitę, Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, apėmė apie 50 ugdymo įstaigų.

Streikams pritaria tik dalis švietimo profsąjungų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.