Lietuvoje

2014.11.18 16:26

Ministrė: Ligonių kasų vadovas A. Sasnauskas nušalinamas nuo pareigų

BNS2014.11.18 16:26

Dėl piktnaudžiavimo nuteistas Valstybinės ligonių kasos vadovas Algis Sasnauskas nušalinamas nuo pareigų.

Dėl piktnaudžiavimo nuteistas Valstybinės ligonių kasos vadovas Algis Sasnauskas nušalinamas nuo pareigų.

Praėjus dienai po teismo nuosprendžio, tokį sprendimą antradienį priėmė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad A. Sasnauskas jau seniai nebegalėjo eiti pareigų.

Pasak ministrės, A. Sasnauskas antradienį ministerijoje ją supažindino su teismo nuosprendžiu.

„Mano priimtas sprendimas – nušalinti jį nuo užimamų pareigų 20 dienų. Tai yra laikas, per kurį jis gali apskųsti sprendimą“, – BNS sakė ministrė.

Anot jos, jei jis teismo sprendimo neskųstų, būtų atleistas, o jei skųstų, nušalinimas būtų pratęstas, kol vyktų teisminis nagrinėjimas.

A. Sasnauskas antradienį pareiškė, kad pats nenusišalins nuo pareigų, o apkaltinamąjį nuosprendį skųs apeliacine tvarka.

„Aš tikrai pats neketinu nusišalinti, o jei nušalins – jų valia (...). Tikrai skųsiu, vienareišmiškai skųsiu“, – žurnalistams sakė A. Sasnauskas.

Ministrė savo sprendimą pranešė praėjus kelioms minutėms po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad A. Sasnauskas nuo pareigų turėjo būti nušalintas vos prasidėjus teismo procesui.

„Situacija yra absoliučiai netoleruotina ir labai tikiuosi, kad ministrė priims reikiamą ir korektišką politiškai sprendimą“, – žurnalistams Naujojoje Vilnioje sakė prezidentė.

D. Grybauskaitė sakė, kad atsakomybė dėl A. Sasnauko darbo tenka ir buvusiam ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui, kuris šiuo metu yra sveikatos eurokomisaras.

„Turime labai keistą fenomeną, kada jau vykstant teismams šis valstybės tarnautojas buvo be konkurso, pažeidus Valstybės tarnybos įstatymą, perskirtas antrai kadencijai ir tai buvo padaryta nueinančio sveikatos ministro“, – kalbėjo prezidentė.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį A. Sasnauską pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skyrė jam dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikui. Nuteistasis negalės be bausmės vykdymo atidėjimą prižiūrinčios institucijos leidimo išvykti ilgiau nei septynioms paroms.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėjo baudžiamąją bylą dėl 2009 metais Valstybinės ligonių kasos organizuotų ir vykdytų viešųjų intelektualinės saugos paslaugų pirkimų. Teisėsauga nustatė, kad realiai konkursais siekta pirkti paslaugą pasiklausymo aparatūrai aptikti ir jai neutralizuoti.

Šią paslaugą ketinusiam teikti bendrovės „Gelsauga“ apsaugos ekspertui Robertui Janickui teismas skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikui.

Anot teisėsaugos, A. Sasnauskas norėjo sužinoti, ar jo kabinete nėra sumontuota pasiklausymo aparatūra. Iš bendrovės „Gelsauga“ gauta įranga turėjo aptikti ir neutralizuoti slaptą pasiklausymo aparatūrą. Specialiųjų tyrimų tarnybos teigimu, A. Sasnauskas nusprendė organizuoti pirkimo procedūras taip, kad būtų sudarytos sąlygos nugalėtoju pripažinti bendrovę „Gelsauga“.

Teismas padarė išvadą, kad A. Sasnauskas panaudodamas savo einamas pareigas, siekė, kad Valstybinės ligonių kasos lėšomis butų finansuojamos privačios paslaugos, „ir ne bet kokios paslaugos, o tokios, kuriomis būtų siekiama apsisaugoti nuo galimų teisėsaugos institucijų tyrimų“.

A. Sasnauskas savo kaltę neigia. Jis situaciją žiniasklaidai komentuos vėliau antradienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.