Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.18 13:18

Teismas sausį imsis įtariamojo šnipo bylos

BNS 2014.11.18 13:18

Vilniaus apygardos teismas kitų metų sausio antroje pusėje planuoja pradėti nagrinėti valstybės įmonėje „Oro navigacija“ dirbusio Lietuvos piliečio baudžiamąją bylą dėl šnipinėjimo.

Vilniaus apygardos teismas kitų metų sausio antroje pusėje planuoja pradėti nagrinėti valstybės įmonėje „Oro navigacija“ dirbusio Lietuvos piliečio baudžiamąją bylą dėl šnipinėjimo.

Teismo atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė BNS sakė, kad bylą nagrinės teisėja Jurgita Mačionytė. Ji turi teisę prašyti, kad byla būtų nagrinėjama trijų teisėjų kolegijos.

„Per 15 dienų nuo bylos gavimo, tai yra iki lapkričio 25 dienos, teisėja turi nuspręsti, ar bylą nagrinėti viešame ar neviešame posėdyje. Visi šie klausimai turi būti iki to laiko išspręsti“, – BNS sakė V. Kibirkštytė.

Spalio 24 dienos nutartimi įtariamajam R. L. trims mėnesiams pratęstas kardomojo suėmimo terminas. Manoma, kad pirmajame jo bylos posėdyje kitų metų sausį vėl bus sprendžiama dėl kardomosios priemonės.

Nagrinėti teismui perduoti septyni bylos tomai, juose yra 1,3 tūkst. dokumentų ir 26 laikmenos su įvairiais vaizdo ir garso įrašais.

Lietuvos generalinė prokuratūra ir Valstybės saugumo departamentas lapkričio 10 dieną pranešė, kad Lietuvos piliečiui pateikti kaltinimai dėl šnipinėjimo Baltarusijos naudai, jo byla perduota teismui. Tyrimas iki šiol vykdomas dar vieno įtariamo šnipo atžvilgiu, jis taip pat yra suimtas, informacija apie šią bylą kol kas neviešinama.

„Jokių naujienų apie šią bylą nėra“, – BNS antradienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Teismui jau perduotoje byloje Lietuvos pilietis R. L. „kaltinamas šnipinėjęs prieš Lietuvos Respubliką vykdydamas Baltarusijos specialiųjų tarnybų užduotis“, žurnalistams yra sakęs generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Valstybės įmonėje „Oro navigacija“ dirbęs įtariamasis savo kabinete esą slapta fotografavo ten buvusius dokumentus bei kitus objektus ir juos perdavė Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybai.

Įtariama, kad Baltarusijai rinkta ir perduota informacija apie Lietuvos kariuomenę, jos dalinius, strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui turinčias valstybės įmones, jų veiklą, objektus bei įrenginius jose, teigiama pranešime spaudai.

Įtariamasis sulaikytas maždaug prieš metus, jam gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

Pasak Valstybės saugumo vadovo Gediminos Grinos, visa žvalgybos operacija truko daugiau kaip trejus metus. Jis nekomentavo, kiek medžiagos įtariamasis spėjo perduoti Baltarusijai, argumentuodamas, jog „mes negalime leisti žinoti, ką mes žinome“.

Pareigūnų teigimu, tikėtina, kad Baltarusija gauta informacija dalijosi ir su Rusija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi