Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Pateiks įstatymo projektą dėl lytinio ugdymo mokyklose

BNS 2015.09.08 13:45

Seimui antradienį planuojama pateikti Švietimo įstatymo pataisą, kuria siūloma mokyklose įvesti lytinį ugdymą.

Seimui antradienį planuojama pateikti Švietimo įstatymo pataisą, kuria siūloma mokyklose įvesti lytinį ugdymą.

Lytinio ugdymo paskirtis būtų moksleiviams pateikti pagal amžių tinkamą, mokslo žiniomis grįstą informaciją apie lytiškumą, lytiškumo ir asmenybės formavimosi ryšį, lyčių bendravimą, lytinio smurto prevenciją, lytinę sveikatą, su lytiniu elgesiu susijusias rizikas.

Pagal projektą, kurį inicijuoja socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė, lytinis ugdymas būtų vykdomas pagal švietimo ir mokslo ministro patvirtintą programą, parengtą atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) nustatytus standartus.

Pasak A. M. Pavilionienės, lytinis ugdymas didintų paauglių atsakomybę už savo lytinę elgseną ir sveikatą, turėtų mažėti paauglių nėštumų, abortų skaičius, mažiau jaunų žmonių užsikrėstų lytiškai plintančiomis ligomis, mažėtų lytinio smurto atvejų.

Socialdemokratės projektui yra registruoti pasiūlymai, kad lytinis ugdymas būtų keičiamas „rengimo šeimai, lytinio švietimo ir lytiškumo ugdymo programa“, šis dalykas mokyklose būtų įvedamas nuo 14 metų, o programa būtų rengiama ne pagal PSO standartus, o suderinta su nevyriausybinėmis tėvų ir šeimų organizacijomis. Panašius pasiūlymus registravo Seimo narių Mišrios grupės nariai Povilas Gylys bei Aurelija Stancikienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.