Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Oro tarša miestuose atslūgo

BNS 2015.09.08 13:45

Teršalų koncentracija aplinkos ore jau kelias dienas neviršija nustatytų ribų.

Teršalų koncentracija aplinkos ore jau kelias dienas neviršija nustatytų ribų.

Nuo spalio pabaigos kone kasdien besilaikiusi aukšta kietųjų dalelių koncentracija pastarosiomis dienomis nebeviršija normų, BNS sakė Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus vedėjas Donatas Perkauskas.

„Mes nuo penktadienio turime (pagerėjimą), šiandien jau pirmadienis, tai jis – ne momentinis, penktadienį, šeštadienį, sekmadienį jokio viršijimo vidutinės paros koncentracijos nebuvo. Panašu, kad vidurkis 50 (mikrogramų kubiniame metre) ir šiandien niekur nesieks“, – teigė jis.

Remdamasi Hidrometeorologijos tarnyba, Aplinkos apsaugos agentūra teigia, kad artimiausiomis dienomis sąlygos teršalams sklaidytis bus vidutiniškai palankios, kietųjų dalelių koncentracija padidės didžiuosiuose miestuose prie intensyvaus eismo gatvių, tačiau kietųjų dalelių paros ribinės vertės viršijimo tikimybė bus nedidelė.

Anot D.Perkausko, sunku prognozuoti, ar oro kokybės pagerėjimas bus ilgalaikis.

„Viskas priklauso nuo, kokia bus sklaida, kiek bus šildymo, nes ateina atšalimas. Viskas labai priklauso nuo to, ar turėsime drėgmę ir ar turėsime vėją, kuris sklaidys teršalus, ar neturėsime. Jeigu tai bus sniegas, bus vienas dalykas, jeigu bus visai giedras dangus ir be vėjo atšalęs oras, tai atitinkamai bus rezultatas, panašus į praėjusią savaitę“, – aiškino jis.

Anot eksperto, jei žiema bus šalta, sausa ir nevėjuota, neišvengiamai bus fiksuojami teršalų koncentracijos viršijimo atvejai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi