Naujienų srautas

Lietuvoje2012.06.07 07:46

Kovotojui su korupcija nerimą sukėlė delfinai

FNTT skandalą tyrusios ir atleistus jos vadovus į darbą nesėkmingai bandžiusios grąžinti Seimo Antikorupcijos komisijos vedlys Ligitas Kernagis staiga metėsi gelbėti Graikijoje laikinai priglaustų delfinų iš Lietuvos. 

FNTT skandalą tyrusios ir atleistus jos vadovus į darbą nesėkmingai bandžiusios grąžinti Seimo Antikorupcijos komisijos vedlys Ligitas Kernagis staiga metėsi gelbėti Graikijoje laikinai priglaustų delfinų iš Lietuvos. 

L. Kernagis trečiadienį oficialiai kreipėsi į Lietuvos jūrų muziejaus vadovybę klausdamas, kada delfinus planuojama grąžinti į Lietuvą.

„Gavau nepatikrintos informacijos, kad delfinai Graikijoje sulaikyti ir yra grėsmės, jog jie nebegrįš į Lietuvą“, – „Lietuvos rytui“ paaiškino Antikorupcijos komisijos vadovas, paklaustas apie susidomėjimo delfinais priežastis.

Politiko žiniomis, Graikijoje delfinai sulaikyti kaip nelegalai: „Aplinkos ministerija nebuvo tinkamai parengusi dokumentų, todėl delfinai ten tapo savotiška kontrabanda. Jie gali būti konfiskuoti.“

L. Kernagis pabrėžė, kad jei iš muziejaus gauti atsakymai netenkins komisijos, bus pradėtas tyrimas. Jis neatmetė, jog oficialūs paklausimai gali būti siunčiami ir Graikijos institucijoms.

„Jei tie delfinai bus konfiskuoti, kas gali paneigti, kad jie nebuvo tyčia parduoti juos prižiūrėti apsiėmusiems graikams. Tai gali būti pati tiesiausia korupcija“, – svarstė komisijos vadovas.

Žinių apie delfinams esą iškilusią grėsmę L .Kernagiui suteikė Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojas, kurio politikas nenorėjo įvardyti.

Beje, šio muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pareigas eina Antikorupcijos komisijos nario Naglio Puteikio žmona Nina Puteikienė.

Toks Seimo narių susirūpinimas delfinais nustebino muziejaus vadovę Olgą Žalienę.

„Delfinai sveiki, mūsų darbuotojai juos prižiūri. Gyvūnai yra Lietuvos nuosavybė, ir neabejoju, kad jie bus grąžinti, kai tik bus baigta delfinariumo rekonstrukcija“, – kalbėjo muziejaus direktorė.

Iš pradžių muziejaus rekonstrukciją buvo planuojama baigti iki praėjusių metų gegužės, bet darbai užtruko.

Kol Klaipėdoje vyksta remontas, 11 delfinų sutiko priglausti vienas privatus šalia Atėnų esantis zoologijos sodas. Graikai žinduolius globoja už dyką. Tiesa, delfinai užsienyje irgi dalyvauja pasirodymuose, į kuriuos parduodami bilietai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi