Lietuvoje

2012.11.20 10:00

Išvada: Kauno ligoninėje kūdikis mirė dėl per didelės kalio dozės

Vilija Žukaitytė, kaunodiena.lt2012.11.20 10:00

Pirmadienį Kauno apygardos prokuratūra paskelbė teismo medicinos specialistų išvadas dėl 11-kos mėnesių kūdikio Domo Drėzos mirties. 

Pirmadienį Kauno apygardos prokuratūra paskelbė teismo medicinos specialistų išvadas dėl 11-kos mėnesių kūdikio Domo Drėzos mirties.

Prokurorai pateikė kategorišką kūdikio mirties išvadą – ūmi intraveninė intoksikacija kalio chlorido tirpalu.

„Kūdikis mirė nuo jam įšvirkštos per didelės kalio dozės, dėl to sustojo širdis“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausias prokuroras Vitoldas Guliavičius.

Tyrimui atlikti buvo sudaryta trijų teismo medicinos ekspertų komisija, į kurią taip pat įtraukti trys kvalifikuoti medicinos specialistai: vaikų ligų kardiologė, intensyviosios terapijos gydytojas ir gydytoja patologė.

„Atlikus skrodimą, taip pat histologinius, toksikologinius tyrimus jokių kitų patologinių pakitimų, galėjusių tapti mirties priežastimi, nenustatyta“, – pranešė prokuroras.

Kūdikis į Kauno klinikinę ligoninę pateko prieš pat Velykas, balandžio 6 dieną. Gydytojai įtarė Roto virusą, nes mažylis vėmė ir viduriavo, todėl jis buvo paguldytas į Gastroenterologijos skyrių. Buvo nutarta kelioms valandoms prijungti lašinę ir dar tą pačią dieną išleisti berniuką su mama namo.

Deja, mažylis kitos dienos taip ir nesulaukė. Staigi mirtis kūdikį ištiko po slaugės Valdarezos Beleškienės atliktos vaistų injekcijos.

Po tragiško įvykio Kauno teismo medicinos ekspertai nurodė, kad kūdikio gyvybė užgeso sutrikus širdies veiklai, tačiau nenustatė, kas sukėlė šiuos negalavimus. Buvo kalbama, kad galbūt per klaidą vaikui buvo suleista kalio, tačiau iš pradžių tyrimai to neparodė. Todėl nuspręsta atlikti cheminį tyrimą, kuris yra nuodugnesnis.

Iš pradžių Kauno Santakos policijos komisariate buvo pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, tačiau vėliau jis buvo perkvalifikuotas į tyrimą dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Policija tiria, ar nebuvo supainioti medikamentai.

Įtarimai dėl neatsargaus kūdikio gyvybės atėmimo jau anksčiau buvo pateikti ligoninės slaugytojai V.Beleškienei. Jai gresia iki 8 metų nelaisvės. Slaugytoja šiuo metu ligoninėje nedirba.

V. Guliavičiaus teigimu, dar nėra aišku, ar įtarimai bus pareikšti dar kam nors. Klausimas dėl kitų asmenų, pareigūnų, medikų atsakomybės bus sprendžiamas tik po to, kai bus gauti kitų specialistų atsakymai, ar buvo tinkamai teikiamos gydymo paslaugos.

„Pagaliau teisybė triumfavo“, – džiaugėsi tyrimo išvadų sulaukęs kūdikio tėvas Egidijus Drėza.

Vyras neslėpė pykčio ant Kauno klinikinės ligoninės vadovų, kurie, anot jo, nesulaukę išvadų komentavo, kad į ligoninę kūdikis buvo atvežtas išsekęs.

„Išvados paneigė tokius komentarus“, – portalui kaunodiena.lt pirmadienį sakė E. Drėza.

Mirusio kūdikio tėvas dar nėra apsisprendęs, ar pateiks civilinį ieškinį prieš Kauno klinikinę ligoninę.

„Reikia pasitarti su advokatu. Dar nėra baigta baudžiamoji byla. Laikas parodys, kaip bus“, – teigė sūnaus netekęs tėvas.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt