Lietuvoje

2014.11.17 14:51

Premjeras: didesnėms studentų stipendijoms prireiks iki 8 mln. litų

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2014.11.17 14:51

Premjeras Algirdas Butkevičius su Studentų sąjungos atstovais pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo įsipareigojama iki 2018 m. didinti stipendijas ir finansavimą studentų bendrabučių renovacijai. Pasak A. Butkevičiaus, didesnėms stipendijoms per šį laikotarpį prireiks iki 8 mln. litų.

Premjeras Algirdas Butkevičius su Studentų sąjungos atstovais pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo įsipareigojama iki 2018 m. didinti stipendijas ir finansavimą studentų bendrabučių renovacijai. Pasak A. Butkevičiaus, didesnėms stipendijoms per šį laikotarpį prireiks iki 8 mln. litų.

„Tikimės, kad, pasirašius dokumentą, tos lėšos ir bus didinamos, žiūrint į perspektyvą. Aš konkrečiai paklausiau, kiek maždaug reikės papildomai pinigų tam, kad galėtume geriau finansuoti stipendijas iki 2018 m., jei norėtume padidinti iki 50 proc., tai [...] tikriausiai nuo 5 iki 8 mln. litų. Tie įsipareigojimai irgi bus įgyvendinti“, – interviu LRT Radijo laidai „Ryto garsai“ sako A. Butkevičius.

Ketinimų protokole pažymima, kad, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, Vyriausybė sieks, jog iki 2018 m. studentams skatinti skiriamos valstybės lėšos, palyginti su šiuo metu vienam studentui skaičiuojama suma, palaipsniui didėtų iki 50 proc. Dokumente numatyta peržiūrėti skatinamųjų stipendijų skyrimo reglamentavimą, sudaryti vienodas sąlygas skatinti geriausiai besimokančius studentus, nepriklausomai nuo jų studijų finansavimo formos. 

Studentų sąjungos prezidento Pauliaus Baltoko nuomone, svarbu ne tik padidinti pačias stipendijas, bet ir suvienodinti valstybės finansuojamų ir valstybės nefinansuojamų studentų sąlygas gauti skatinamąsias stipendijas. Anot P. Baltoko, yra aukštųjų mokyklų, kurios neleidžia valstybės nefinansuojamiems studentams pretenduoti į stipendijas. „Tai turbūt yra pati didžiausia problema“, – mano P. Baltokas.

Pasak Studentų sąjungos prezidento, šiuo metu vienas valstybės finansuojamas studentas metams savo krepšelyje atsineša 325 litus studentams skatinti. „Tada iš esmės tie pinigėliai yra išdalinami ne visiems studentams. Pasakyti, kokia vidutinė stipendija, yra ganėtinai sunku, nes jos tikrai svyruoja nuo 37 litų iki 500 litų. Kitaip tariant, arba labai mažos ir jas gauna daug studentų, arba labai didelės ir jas gauna mažai studentų“, – aiškina P. Baltokas. Jo teigimu, tai yra aukštosios mokyklos pasirinkimas.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41