Lietuvoje

2012.11.20 10:00

A. Butkevičius: Prezidentės reikalavimo, kad visi Darbo partijos ministrai būtų nepartiniai, nebuvo

ELTA 2012.11.20 10:00

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kategoriškai nereikalauja, kad visi Darbo partijos į Vyriausybę deleguojami ministrai būtų nepartiniai, sako socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius, kurį D. Grybauskaitė pirmadienį pažadėjo teikti į Premjerus. 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kategoriškai nereikalauja, kad visi Darbo partijos į Vyriausybę deleguojami ministrai būtų nepartiniai, sako socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius, kurį D. Grybauskaitė pirmadienį pažadėjo teikti į Premjerus.

„Tokio aiškumo ir tokio kategoriškumo tikrai nebuvo. Buvo labai geras pokalbis“, – sakė A. Butkevičius, pirmadienį po koalicijos partnerių susitikimo paklaustas, ar Prezidentė jam aiškiai pasakė, kad partinių Darbo partijos atstovų netvirtins ministrais.

Paklaustas, ar D. Grybauskaitės žodžiai jam skambėjo kaip pageidavimas, ar kaip reikalavimas, A. Butkevičius, pamąstęs kelias sekundes, pasakė, kad „reikalavimo tikrai nebuvo“.

Tuo tarpu Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas į Vyriausybę žadėjo siūlyti „geriausius ministrus“. Pasak jo, Darbo partija turi ir partinių, ir nepartinių kandidatų į ministrų postus.

„Mes tikrai pasiūlysime tokius ministrus, kad jie būtų geriausi iš visų ir kad jie patiktų“, – sakė V. Uspaskichas.

„Pas mus yra ir tokių, ir tokių. Pažiūrėsime“, – sakė Darbo partijos lyderis, paklaustas, ar kandidatai į ministrų postus bus partiniai.

V. Uspaskichas žadėjo „svarstyti“ pirmadienį Prezidentės apie Darbo partiją išsakytus žodžius ir sakė, kad į juos bus atsižvelgta.

„Jeigu Prezidentė pasako, tai ir svarstysim“, – sakė jis.

Konkrečiai galimų ministrų pavardžių Darbo partijos lyderis įvardinti arba komentuoti nenorėjo, nors teigė, kad Darbo partija turi „apie dešimt žmonių“, kurie galėtų tapti ministrais.

„Kol nesuderinome, visų pirma aš nei vieno negalėsiu pasakyti. O dar geriau, jeigu jas skelbčiau ne aš, o Premjeras. Todėl, kad jam reikės dirbti, jis turės aprobuoti. (...) Turi vis tiek vadovas pristatyti savo komandą, o ne aš“, – sakė V. Uspaskichas.

A. Butkevičius sakė, esą V. Uspaskicho pasakymo, kad ministrėmis galėtų tapti Virginija Baltraitienė arba Loreta Graužinienė, kaip skelbta spaudoje, jis asmeniškai negirdėjo. Nebuvo kalbėta, pasak jo, ir apie galimą Vladimiro Prudnikovo grįžimą į kultūros ministro pareigas.

Socialdemokratų lyderis taip pat tvirtino, kad koalicijos partnerių susitikime buvo galutinai sutarta dėl Seimo komitetų pasiskirstymo. Skirstantis, pasak jo, vadovautasi Seimo statutu.

„Pasiskirstymas yra tik vienas galimas – vadovaujantis Seimo statutu, nes yra nustatytos kvotos, ir mes niekaip negalime Seimo statuto pažeisti“, – sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, ar tam tikrų postų Seime, kaip buvo įprasta, gali tikėtis ir opozicija, A. Butkevičius sakė, kad „bus dar susitikimas ir tikrai bus atiduotos arba dvi komisijos, arba komitetas ir komisija“. Anot jo, su opozicija šį klausimą derins Seimo Pirmininkas (Vydas Gedvilas – ELTA).

V. Uspaskichas žurnalistams taip pat sakė, kad pritartų, jog balsavimas dėl jo teisinio imuniteto panaikinimo naujajame Seime būtų atviras.

„Labai gerai. Ir šiandien galiu pasakyti, džiaugiuosi, kad koalicijos partneriai nespekuliuoja, mūsų nespaudžia, jokio „barterio“ šitoje vietoje nėra. Tai man patinka. Vadinasi, ruošiamės dirbti ne vardan kažkokių asmeninių interesų, o vardan tos programos, kurią mes pristatinėjame, kur neskamba joks mūsų imunitetas“, – sakė jis.

„Aš pats nesiruošiu nieko prašyti. Vienintelį, ką padarysiu, – pateiksiu visus faktus, o komisija nuspręs. Ir tada nuspręs, kaip balsuoti, Seimo nariai. Aš tikiuosi, net ir konservatoriai kai kurie palaikys, jeigu išgirs visą tiesą“, – tvirtino Darbo partijos lyderis.

Su tuo, kad balsavimas dėl neliečiamybės būtų atviras, pasak V. Uspaskicho, sutiks ir Darbo partijos frakcija.