Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.16 14:13

Siūloma didinti Konstitucinio Teismo sprendimams priimti reikalingą balsų skaičių

BNS 2014.11.16 14:13

Seimo darbo grupė siūlo pataisų paketą, kuriuo keičiami reikalavimai dėl balsų skaičiaus priimant sprendimus Konstituciniame Teisme (KT), taip pat duodama daugiau laiko nagrinėti rinkimų pažeidimams.

Seimo darbo grupė siūlo pataisų paketą, kuriuo keičiami reikalavimai dėl balsų skaičiaus priimant sprendimus Konstituciniame Teisme (KT), taip pat duodama daugiau laiko nagrinėti rinkimų pažeidimams.

Pagal Konstitucinio Teismo įstatymo pataisą, būtų padidinamas teisėjų balsų skaičių, reikalingas priimant nutarimus, išvadas bei sprendimus, taip pat jų išaiškinimus. Šiuo metu KT sprendimai priimami ne mažesne kaip pusės posėdyje dalyvaujančių teisėjų balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

Siūloma, kad nutarimai, išvados, sprendimai ir išaiškinimai būtų priimami visų Konstitucinio Teismo teisėjų balsų dauguma. Tuo metu kitus teismo aktus, kaip ir šiuo metu, būtų galima priimti paprasta posėdyje dalyvaujančių teisėjų dauguma. Taip pat į įstatymą būtų įrašoma, kad Konstitucinio Teismo teisėjai neturi teisės atsisakyti balsuoti arba susilaikyti. Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai.

Pagal pataisas, vietoje šiuo metu skirtų trijų parų Konstituciniam Teismui būtų duodama daugiau laiko išnagrinėti paklausimams dėl rinkimų pažeidimų – 120 valandos, t.y. penkios paros.

Dar į įstatymą būtų papildomai įrašoma, kad Konstitucinio Teismo teisėjas negali dalyvauti jokioje politinėje veikloje. Šiuo metu įstatyme numatyta, kad teisėjai negali dalyvauti politinių partijų ir kitų politinių organizacijų veikloje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi