Lietuvoje

2012.11.19 13:05

V. Gedvilas: tai pačiai partijai – vienos srities ministerija ir komitetas

Parlamento vadovas Vydas Gedvilas sako, kad tos pačios veiklos sferos ministerijai ir Seimo komitetui turėtų vadovauti vienos partijos nariai.

Parlamento vadovas Vydas Gedvilas sako, kad tos pačios veiklos sferos ministerijai ir Seimo komitetui turėtų vadovauti vienos partijos nariai.

„Jeigu partijai priklauso tam tikra ministerija, tai lyg ir komitetas turėtų priklausyti tas pats“, – taip LRT radijui pirmadienio rytą teigė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

Jo manymu, tokiu būdu kiekviena partija atsakingiau dirbtų savo kuruojamoje srityje.

„Tiesiog kad viena partija būtų atsakinga už tam tikrą sritį, kad būtų galima pareikalauti atsakomybės iš vienos partijos, jeigu nesiseka darbai“, – paaiškino naujasis Seimo vadovas.

Šiuo metu Seimo frakcijų derybininkai tariasi, kokius atstovus deleguos į parlamento komitetus ir komisijas. Antradienį savo siūlymus frakcijų seniūnai turėtų pristatyti Seimo pirmininkui.

„Mes žinome, kad komitete [turėtų būti] 7 žmonės mažiausiai, 15 – daugiausiai. Tiesa, Europos reikalų komitete yra 25 komiteto nariai. Dabar tiesiog vyksta procedūriniai dalykai, kuriuos mes turime praeiti, ir po to pateiks [kandidatūras] kiekviena frakcija“, – LRT radijui teigė V. Gedvilas.

Seimo vadovas taip pat neatmeta, kad gali būti svarstoma galimybė opozicijai skirti dar vieną parlamento vicepirmininko postą.

Plenarinis posėdis vyks antradienio popietę.