Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.15 12:43

Lietuva ruošiasi įsirengti naują ambasadą Romoje

BNS 2014.11.15 12:43

Lietuva ruošiasi įrengti naują ambasadą Romoje, sutvarkydama patalpas, kurias gavo kaip kompensaciją už tarpukario pastatą „Villa Lituania“.

Lietuva ruošiasi įrengti naują ambasadą Romoje, sutvarkydama patalpas, kurias gavo kaip kompensaciją už tarpukario pastatą „Villa Lituania“.

Patalpas pritaikyti Lietuvos ambasados reikmėms panoro 11 įmonių, viena jų – Italijos.

Užsienio reikalų ministerija (URM) Centriniame viešųjų pirkimų portale skelbia, jog ambasada įsikurs Italijos sostinės centre esančių „Blumenstihl“ rūmų ketvirtajame aukšte, 640 kv. metrų patalpose. Pastatas yra saugomas architektūros paminklas, tad rangovams teks įgyvendinti Italijos paveldosaugininkų reikalavimus, kurie numato, jog atliekant patalpų remontą privaloma išsaugoti tapybos elementus, židinį, keletą durų bei lipdinių, autentiškas keramines grindis, langus su langinėmis, lodžijos medinius elementus ir kt.

URM pirkimo dokumentuose nurodo, kad pasirašius sutartį su laimėtoju, per 9 mėnesius turės būti įvykdyti patalpų remonto projektavimo darbai, tuomet per pusmetį atliktas ir pats remontas.

Kaip BNS informavo Užsienio reikalų ministerija, šiuo metu vykdomos potencialių rangovų vertinimo procedūros.

Konkurso laimėtojai turės įrengti ambasados konsulinės zonos patalpas, ambasadoriaus ir ambasados darbuotojų kabinetus, posėdžių salę, virtuvėlę, sanitarinius mazgus ir kitas patalpas.

Be kitų reikalavimų, bus prašoma įrengti su ambasados išorės sienomis bei sanitariniais mazgais ar jokiomis kitomis ne pašalinėmis erdvėmis nesiribojančią bent 6 kv. metrų uždarą patalpą su vieninteliu įėjimu, joje numatyti atskiras kondicionavimo ir elektros maitinimo sistemas.

„Blumenstihl“ rūmų patalpas Lietuva gavo kaip kompensaciją už tarpukario Lietuvos ambasados pastatą „Villa Lituania“, kurį per Antrąjį pasaulinį karą perėmė šalį okupavusi Sovietų Sąjunga.

Garsaus italų architekto Luca`os Carimini`o XIX amžiaus pabaigoje projektuotuose rūmuose Lietuvai atitenka visas ketvirtasis aukštas. Beveik 9 mln. eurų vertės patalpos Lietuvai perleidžiamos 99 metams neatlygintinai naudotis su galimybe 2112 metais šį laikotarpį pratęsti.

Sutartis dėl patalpų perdavimo Lietuvai su Italija buvo pasirašyta 2012-aisiais Vilniuje, ją tais pačiais metais ratifikavo Italijos parlamento aukštieji ir žemieji rūmai bei pasirašė prezidentas.

Pastate „Villa Lituania“ iki šiol šeimininkauja rusų diplomatai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi