Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Išeivija nori, kad JAV mokyklose lietuvių būtų pripažinta kaip užsienio kalba

BNS 2015.09.08 13:45

Išeivija nori, kad Jungtinių Amerikos Valstijų mokyklose lietuvių būtų pripažįstama kaip užsienio kalba, parengta žinių testavimo tvarka.

Išeivija nori, kad Jungtinių Amerikos Valstijų mokyklose lietuvių būtų pripažįstama kaip užsienio kalba, parengta žinių testavimo tvarka.

Šią savaitę Vilniuje posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija šiuo klausimu priėmė rezoliuciją.

Ja siūloma sudaryti bendrą Lietuvos ir JAV lietuvių kalbos ekspertų darbo grupę, kuri parengtų valstijoms pritaikytą lietuvių kalbos testų ir egzaminų tvarką.

Darbo grupei baigus darbą siūloma atitinkamoms Lietuvos institucijoms informuoti JAV, kad Lietuva yra nustačiusi JAV ir Europos Sąjungos reikalavimus atitinkančią lietuvių kalbos žinių testavimo tvarką bei aprobavusi lietuvių kaip užsienio kalbos statusą Amerikos Valstijų formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigose.

Seime surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavę PLB atstovai sakė, jog pripažinus lietuvių kalbai užsienio statusą moksleiviai turės daugiau motyvacijos mokytis lituanistinėse, sekmadieninėse mokyklose ir t.t.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi