Lietuvoje

2014.11.14 09:36

KTU atidaromas Mokslo ir technologijų centras

BNS2014.11.14 09:36

Penktadienį Kauno technologijos universitete (KTU) bus atidarytas slėnio „Santaka“ Mokslo ir technologijų centras bei Technologinio verslo inkubatorius.

Penktadienį Kauno technologijos universitete (KTU) bus atidarytas slėnio „Santaka“ Mokslo ir technologijų centras bei Technologinio verslo inkubatorius.

Universitetas teigia, kad jie turėtų tapti vienais svarbiausių objektų, prisidedančiu prie verslui ir investicijoms patrauklaus miesto įvaizdžio formavimo.

Atidarymo ceremonijoje dalyvaus premjeras Algirdas Butkevičius, Europos Komisijos narys Carlosas Moedasas, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

KTU „Santakos“ slėnyje planuojama sukurti apie 350 darbo vietų, sumontuotos įrangos vertė siekia beveik 89 mln. litų. Suplanuota, kad mokslinių tyrimų erdvės užims 9 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Bendra projekto vertė – daugiau nei 150 mln. litų.

Pasak KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro, vienijančio ir integruojančio mokslo ir verslo slėnių „Santaka“ bei „Nemunas“ veiklas, direktoriaus Almanto Danilevičiaus, KTU Mokslo ir technologijų centras bei Technologinis verslo inkubatorius mokslininkus priims, kai tik baigsis pastato infrastruktūros parengimo darbai.

Čia dirbsiantys mokslininkai, kiti tyrėjai vykdys mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros veiklą darnios chemijos, biofarmacijos, ateities energetikos, mechatronikos ir telekomunikacijų technologijos srityse.

„Aukštos kvalifikacijos specialistų dėka KTU „Santakos“ slėnyje kuriama moderni ir aukščiausius tarptautinius standartus atitinkanti mokslinių tyrimų infrastruktūra. Jis bus pasirengęs įgyvendinti įvairių verslo sričių užsakymus ir taikomuosius tyrimus. Medicinos diagnostikos technologijos, atsinaujinanti ir alternatyvi energetika, taikomoji ir pramoninė neorganinė chemija – tai tik nedidelė dalis sričių, kuriose specializuojasi KTU Mokslo, technologijų centre šiuo metu įsikuriantys mokslininkai ir tyrėjai. KTU NIVC verslui galės pasiūlyti daugiau kaip 1000 specializuotų paslaugų“, – sakė A. Danilevičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.