Lietuvoje

2014.11.13 19:58

Olandijos naikintuvai buvo pakelti atpažinti virš Baltijos šalių skridusį Rusijos lėktuvą

BNS, LRT.lt2014.11.13 19:58

Trečiadienį Malborke (Lenkijoje) budintys Nyderlandų karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 buvo pakelti atpažinti neutraliais vandenimis iš Kaliningrado į Rusijos Federacijos žemyninę dalį palei Baltijos valstybes be iš anksto suderinto skrydžio plano skridusį Rusijos transportinį orlaivį „Ilyushin“.

Trečiadienį Malborke (Lenkijoje) budintys Nyderlandų karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 buvo pakelti atpažinti neutraliais vandenimis  iš Kaliningrado į Rusijos Federacijos žemyninę dalį palei Baltijos valstybes be iš anksto suderinto skrydžio plano skridusį Rusijos transportinį orlaivį „Ilyushin“.

Lietuvos nacionalinė oro erdvė pažeista nebuvo, orlaivis skrido NATO reagavimo zonoje virš Baltijos valstybių, į kurią įskridus orlaiviui, privalomai keliami NATO naikintuvai, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Kaliningrado anklavas yra tarp Lenkijos ir Lietuvos, Šiaurės Aljansui priklausančių valstybių, kuriam priklauso ir kitos dvi Baltijos šalys Estija ir Latvija.

Įtampa tebėra didelė nuo kovo mėnesio, kai Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį. Prieš mėnesį Aljansas pranešė, kad NATO lakūnai šiemet perėmė apie 100 rusų lėktuvų – tris kartus daugiau negu 2013 metais.

Vakarų karinis aljansas neseniai pranešė apie sustiprėjusį Rusijos karinį aktyvumą oro erdvėje virš Baltijos jūros. Praėjusį mėnesį Norvegija pakėlė savo naikintuvus F-16 palydėti keturių Rusijos bombonešių.

Prezidentas Vladimiras Putinas, pasiryžęs stiprinti Rusijos ginkluotąsias pajėgas, kurios patyrė ekonominių sunkumų po Sovietų Sąjungos griūties, vis neigia bet kokią Rusijos agresiją prieš NATO.

JAV vadovaujamo NATO aljanso šalys sustiprino savo budrumą nuo šių metų pradžios, kai Ukrainoje kilo krizė.

Ketvirtadienį Britanijos, trijų Baltijos šalių ir Norvegijos, Danijos, Suomijos ir Švedijos gynybos ministrai susitarė stiprinti bendradarbiavimą žvalgybos srityje ir oro pajėgų apmokymuose, atsakant į padidėjusį Rusijos aktyvumą šiaurinėje Europos dalyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.