Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.13 15:25

Tyrimas baigtas: Sausio 13-osios byloje – 69 įtariamieji

BNS 2014.11.13 15:25

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį paskelbė baigusi ikiteisminį tyrimą Sausio 13-osios byloje, kurioje yra 69 įtariamieji – Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai.

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį paskelbė baigusi ikiteisminį tyrimą Sausio 13-osios byloje, kurioje yra 69 įtariamieji – Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai.

Prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS sakė, kad vienas iš įtariamųjų – Rusijos pilietis, buvęs sovietų karininkas Jurijus Melis, kuris kovo mėnesį buvo sulaikytas Lietuvoje, Panemunės pasienio kontrolės punkte su Rusijos Karaliaučiaus kraštu.

J. Melis kaltinamas dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų. Prokurorų duomenimis, Rusijos pilietis buvo viename iš tankų sovietams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą. Šis Rusijos pilietis laikomas suimtas.

Dauguma kitų įtariamųjų nuo baudžiamojo persekiojimo pasislėpė užsienyje, todėl jiems yra išduoti Europos arešto orderiai, paskelbta jų tarptautinė paieška.

Pasak prokuratūros pranešimo, sprendimas pabaigti tyrimą buvo priimtas įsitikinus, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę dėl galimų karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui.

Proceso dalyviai – įtariamieji, jų gynėjai, nukentėjusieji, civiliniai ieškovai ar jų atstovai – susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurią sudaro 700 tomų, galės iki 2015 metų gegužės 12 dienos. Po susipažinimo byla su kaltinamuoju aktu bus perduota teismui.

1991 metų sausį karinių veiksmų prie Spaudos rūmų, Televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos bei komendanto valandos metu buvo nužudyta 14 civilių, 32 buvo sunkiai sutrikdyta sveikata, daugiau nei 1000 buvo kitaip sužaloti.

Prokuratūros teigimu, esminį postūmį šioje byloje suteikė 2000–2001 metais įsigaliojusios baudžiamosios atsakomybės taikymą už nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus palengvinusios įstatymo pataisos, numatančios galimybę užbaigti ikiteisminį tyrimą įtariamajam nedalyvaujant procese.

Nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams netaikoma senatis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi