Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.17 13:18

Seimo vadovą saugos viešbutyje

Pirmuosius šalies asmenis saugančiam Valstybės apsaugos departamentui (VAD) naujasis parlamento pirmininkas Vydas Gedvilas pateikė galvosūkį, mat jį saugoti teks ir Seimo viešbutyje.

Pirmuosius šalies asmenis saugančiam Valstybės apsaugos departamentui (VAD) naujasis parlamento pirmininkas Vydas Gedvilas pateikė galvosūkį, mat jį saugoti teks ir Seimo viešbutyje, rašo „Lietuvos žinios“.

Pagal Valstybės apsaugos įstatymą Seimo pirmininkui valstybės saugomo asmens statusas suteikiamas iškart nuo jo išrinkimo į šį postą dienos. Apsauga V. Gedvilui turės būti užtikrinama 24 valandas per parą. Naujasis parlamento vadovas taip pat turi teisę reikalauti, kad apsauga būtų skiriama ir jo šeimos nariams, gyvenamajai bei darbo vietoms. Jis taip pat įgyja teisę važinėti Seimo pirmininkui skirtu automobiliu.

Seimo viešbutyje šiuo metu įsikūręs naujasis parlamento vadovas LŽ tikino, kad dėl savo saugumo bent kol kas nesijaudina, o galimybės keisti gyvenamąją vietą nesvarsto.

VAD direktorius generolas Raimundas Kairys LŽ patikino, kad su V.  Gedvilo apsaugos užduotimi jau iš anksto sėkmingai susitvarkyta.

Dėl saugumo nesijaudina

Vakar dar prieš susirinkusių į pirmąjį posėdį tautos išrinktųjų sprendimą skirti jį naujuoju parlamento vadovu V. Gedvilas LŽ teigė, kad apsaugos detalės iki smulkmenų su juo nebuvo suderintos.

„Visą dieną praleisiu Seime, tad ir detales greičiausiai teks derinti vėliau. Tačiau esu įsitikinęs, kad keblumų dėl to nekils, nes gyvenu čia pat, Seimo viešbutyje. Man jokių problemų tai tikrai nesudaro, jų gali kilti nebent apsaugai, turėsiančiai pasirūpinti mano saugumu“, – sakė Darbo partijos atstovas.

Paklaustas, ar kaip vienas pirmųjų valstybės asmenų ankštą valdišką butą ketina iškeisti į erdvesnį būstą, „darbietis“ patikino apie tai negalvojęs. „Neužbėkime įvykiams už akių. Seime pasitaiko visko, tad tokių dalykų kol kas nesvarsčiau“, – sakė V. Gedvilas.

Rebusas išspręstas

Tuo metu VAD direktorius R. Kairys LŽ užtikrino, kad dar pagrindinio kandidato į Seimo pirmininko postą apsaugos galvosūkis išspręstas iš anksto. Paklaustas, ar parlamento vadovo apsauga pasirūpinti turintiems pareigūnams žinoma, kur yra V. Gedvilo gyvenamoji vieta ir kokie tam būtini resursai, jis dar kartą patikino, kad viskas jau sutvarkyta.

„Tam mes ir esame. Kaip reikės, taip ir dirbsime“, – LŽ lakoniškai atsakė R. Kairys. Tiesa, kokių resursų pareikalaus apsauga, jis nekomentavo, tik pažymėjo, kad „viskas numatyta biudžete“.

Seimo vicekancleris Gedeminas Aleksonis priminė, kad tai jau ne pirmas kartas, kai parlamento vadovą tenka saugoti Seimo viešbutyje.

„Parlamento pirmininko apsaugą numato įstatymas, o tai užtikrina VAD. Jį saugantys pareigūnai asmeniškai rūpinsis jo apsauga, o prie Seimo viešbučio esantys apsauginiai užtikrins papildomą apsaugą, kaip ir kiekvienam čia gyvenančiajam. Toks precedentas jau vyko, kai į šias pareigas buvo išrinktas Viktoras Muntianas. Tada viskas buvo sutvarkyta“, – sakė jis. Tačiau kaip bus saugomas parlamento vadovas, nedetalizavo nei VAD vadovas, nei parlamento vicekancleris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi