Lietuvoje

2014.11.12 17:18

Liuksemburgo kariai Lietuvoje patyrė naujų išbandymų

LRT.lt2014.11.12 17:18

Vienose didžiausių šiais metais Lietuvoje vykstančių tarptautinių NATO pratybų „Geležinis kardas 2014“ dalyvauja ir mažiausią kariuomenę NATO turintis Liuksemburgas. Į pratybas atvykęs Liuksemburgo žvalgų būrys su savimi atsigabeno moderniausią žvalgybinę techniką, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Vienose didžiausių šiais metais Lietuvoje vykstančių tarptautinių NATO pratybų „Geležinis kardas 2014“ dalyvauja ir mažiausią kariuomenę NATO turintis Liuksemburgas. Į pratybas atvykęs Liuksemburgo žvalgų būrys su savimi atsigabeno moderniausią žvalgybinę techniką, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Atlikdami užduotis Liuksemburgo žvalgai naudoja šešis į pratybas atsigabentus šarvuotus visureigius „Dingo 2“ su juose sumontuota modernia žvalgybine įranga, skaitmenine mūšio valdymo sistema. Žvalgai į pratybas taip atsigabeno ir nepilotuojamą žvalgybinį skraidymo aparatą.

„Liuksemburgo kariai yra įpratę veikti atviresnėse vietose, kurios erdvė nėra tokia apribota. Tam tikra prasme tai yra gerai, nes tokios sąlygos suteikia galimybę vykdyti specifinį padalinio rengimą jam neįprastoje aplinkoje. Tai ne tas pats, ką padalinys iki šiol vykdė savo pratybose Belgijoje ir Vokietijoje. Šiose pratybose įgyjame neįkainojamos patirties“, – pranešime spaudai cituojamas žvalgybos būrio vadas kapitonas Kimas Kirschas.

Šarvuoto žvalgybinio visureigio „Dingo 2“ vadas grandinis Samuelis Robalo Defonseca teigė, kad Lietuvoje vykstančios pratybos yra tikras iššūkis ir technikai.

„Oro sąlygos pratybose tikrai lepina karius, bet vairuoti „Dingo 2“ lietuviškame poligone truputį sudėtinga. Smėlis, nemažai tankumynų ir sunkiai pravažiuojamos vietos iškelia problemų net mūsų specializuotiems visureigiams, tačiau tai tik dalis naudingos patirties ateičiai“, – cituojamas S. R. Defonseca.

„Geležinio kardo“ pratybose dalyvaujantys Liuksemburgo karininkai ir puskarininkiai yra profesinės karo tarnybos kariai, o eiliniai – kariai savanoriai, ginkluotosiose pajėgose tarnaujantys tris metus.

Liuksemburge su kariais savanoriais sudaroma ketverių metų sutartis. Trejus metus į kariuomenę atėjęs žmogus tarnauja eiliniu, vėliau jam suteikiama galimybė rinktis – ar toliau tęsti tarnybą ir laikyti specialius tinkamumo testus, arba išeiti į civilinį gyvenimą ir dar metus gauti kariuomenės skiriamą atlyginimą.

Žvalgas grandinis S. R. Dafonseca teigia, kad šios pratybos yra ypatingai naudingos: „Įgyjame labai daug patirties. Įdomu dirbti su kitų šalių atstovais, pavyzdžiui tarptautinei kuopai, vadovaujamai lietuvio, teikiame žvalgybinę informaciją“.

Šiuo metu pratybose „Geležinis kardas 2014“ aktyvioji fazė intensyviai vyksta Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje. Daliniai vykdo gynybos ir puolimo operacijas.

Kaip praneša KAM, tarptautinės pratybos „Geležinis kardas 2014“ tęsis iki lapkričio 14 dienos. Lietuvoje vykstančios pratybos „Geležinis kardas“ yra NATO karinio rengimo ir pratybų organizavimo programos (angl. MTEP – Military Training and Exercise Program) dalis. Pratybomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą bei pasirengimą vykdyti gynybines, puolamąsias ir stabilizavimo operacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.