Lietuvoje

2012.11.17 10:20

Naujuoju Seimo pirmininku tapo Vydas Gedvilas

53 metų „darbietis“ Vydas Gedvilas išrinktas naujos kadencijos Seimo Pirmininku.  

53 metų „darbietis“ Vydas Gedvilas išrinktas naujos kadencijos Seimo Pirmininku.

Penktadienį per slaptą balsavimą už jo kandidatūrą balsavo 84 Seimo nariai, 49 buvo prieš.

Valdančiosios koalicijos pasiūlytą V. Gedvilo kandidatūrą savo parašais parėmė 85 Seimo nariai. Kitų kandidatų į parlamento vadovo pareigas nebuvo pasiūlyta.

Tapęs naujuoju Seimo Pirmininku 53 metų „darbietis“ Vydas Gedvilas sako, kad tai ne tik didžiulė garbė, bet ir atsakomybė.

„Tapti Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku yra didžiulė garbė, bet ir didžiulė atsakomybė, todėl jaučiuosi labai atsakingai. Pats suprantu, kokį man iššūkį metė gyvenimas“, – po išrinkimo žurnalistams sakė V. Gedvilas.

Naujasis parlamento vadovas, pirmiausia, sieks suformuoti Seimo vadovybę, taip pat žadėjo duoti pakankamai postų opozicijai. Beje, į Seimo vicepirmininko postą bus siūloma buvusi parlamento vadovė konservatorė Irena Degutienė.

Pirmajam posėdžiui pirmininkavusi parlamentarė profesorė Vida Marija Čigriejienė, kaip medikė žaismingai apibūdindama Seimo Pirmininko rinkimo procedūrą, konstatavo, kad „gimdymas vyko gana sklandžiai, be nukrypimo“.

„Man asmeniškai labai gaila, kad tu netapai švietimo ir mokslo ministru (...). Viskas dabar eina į Kauną, dabar Seimo Pirmininką turime kauniškį“, – pažymėjo V. M. Čigriejienė, perduodama plenarinio posėdžio pirmininkavimą išrinktam naujam Seimo vadovui V. Gedvilui.

LRT televizijos laidos „Panorama“ žurnalisto J. Bardausko kalbintas ką tik išrinktas Seimo Pirmininkas žadėjo stengtis, kad naujajame Seime būtų kreipiamas didesnis dėmesys priimamų įstatymų kokybei, o ne kiekybei. Kaip pabrėžė V. Gedvilas, negalima pamiršti, kad būtent kokybiškų įstatymų leidyba ir yra pagrindinė Parlamento funkcija.

Paklaustas, kokių santykių tikisi iš Prezidentės D. Grybauskaitės, V. Gedvilas vylėsi, kad bendradarbiavimas bus normalus, bus noras bendrauti, kalbėtis. Jo nuomone, išrinkus ir patvirtinus naujojo Seimo narius, atėjo metas atsisakyti ambicijų ir imtis darbo. Seimo Pirmininko teigimu, tiek Prezidentė, tiek ir jis pats dirbs savo darbus.

V. Gedvilas žadėjo sutelkti dėmesį į savo pareigas, rūpintis Seimo įvaizdžiu, prestižo kėlimu.

Vydo Gedvilo biografija

V. Gedvilas gimė 1959 m. gegužės 17 d. Kelmės rajono Užgirių kaime.

1977 m. baigė Telšių rajono Luokės vidurinę mokyklą.

1977 m. įstojo į Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą (LVKKI, dabar - Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA), kurį 1981 m. baigė su pagyrimu ir įgijo fizinio auklėjimo dėstytojo specialybę.

1981 m. pradėjo dirbti LVKKI dėstytoju.

1985–1988 m. studijavo socialinius mokslus LVKKI aspirantūroje, eksternu studijavo biomedicinos mokslus doktorantūroje ir 1999 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją.

2001–2004 m. – LKKA prorektorius, Senato narys, Lietuvos rektorių konferencijos Sporto komiteto pirmininkas.

Baigęs institutą ir dėstytojaudamas visą laiką treniravo įvairias krepšinio komandas. Nuo 1988 iki 1993 m. treniravo LVKKI vyrų krepšinio komandą „Atletas“, nuo 1993 m. pradėjo dirbti LKKA moterų krepšinio komandos „Viktorija“ vyriausiuoju treneriu. Jam vadovaujant komanda tapo Lietuvos ir Baltijos moterų krepšinio čempione, dalyvavo Europos taurės varžybose, pateko į stipriausių Europos komandų šešioliktuką.

1996-2002 m. – Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris. Per šį laikotarpį Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pirmą kartą krepšinio istorijoje tapo Europos čempione, vieną kartą užėmė šeštąją vietą ir vieną kartą ketvirtąją vietą Europoje, dalyvavo dviejuose pasaulio čempionatuose, kuriuose užėmė šeštąją ir vienuoliktąją vietas. 1999 m. su Lietuvos studenčių rinktine Ispanijoje vykusioje studentų pasaulio universiadoje iškovojo penktąją vietą.

2004-2008 m. – IX Seimo narys, išrinktas daugiamandatėje rinkimų apygardoje pagal Darbo partijos sąrašą. Seimo Pirmininko pavaduotojas (2005–2008 m.), Seimo Pirmininkas (2006-04-12 – 2006-04-12). Seime dirbo Švietimo, mokslo ir kultūros (2004-2005 m. – pirmininkas) ir Europos reikalų (2005-2006 m. – pirmininkas) komitetuose.

1997 m. buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio trenerio vardas ir aukščiausia trenerio eksperto kategorija. Už laimėjimus sporte buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 3-iojo laipsnio ordinu.

Lietuvos krepšinio trenerių asociacijas garbės prezidentas, Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto narys.