Lietuvoje

2014.11.12 15:19

Narkotikų prekybos „Šilko kelio 2.0“ serveriai veikė ir Lietuvoje

Giedrius Vitkauskas, Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.11.12 15:19

Kovai su narkotikų, kitų draudžiamų daiktų prekyba internete metamos vis didesnės pajėgos. Dirbdami bendrai, Jungtinių valstijų, Europos Sąjungos, tarp jų ir Lietuvos pareigūnai, išaiškino milžinišką tokios prekybos tinklą.

Kovai su narkotikų, kitų draudžiamų daiktų prekyba internete metamos vis didesnės pajėgos. Dirbdami bendrai, Jungtinių valstijų, Europos Sąjungos, tarp jų ir Lietuvos pareigūnai, išaiškino milžinišką tokios prekybos tinklą.

Nelegali veikla buvo vykdoma slaptame, anoniminiame „Tor“ tinkle. Sulaikyta 17 asmenų, konfiskuota turto už milijonus dolerių, uždaryta mažiausiai 400 svetainių. Aiškėja, kad mažiausiai keturi serveriai veikė iš Lietuvos.

Vienoje svetainėje „Šilko kelias 2“ prekiauta kanapėmis, ekstaziu, heroinu, kitais narkotikais. Per mėnesį čia buvo parduodama kvaišalų už daugiau nei 20 mln. litų.

Kaip pranešė Lietuvos kriminalinės policijos biuras, ketvirtadienį vykusios jungtinės operacijos metu buvo sulaikyta 17 prekiautojų bei administratorių, organizavusių prekybos tinklalapių veiklą, taip pat uždaryta 410 nelegalią prekybą vykdžiusių tinklalapių, veikusių anoniminiame „Tor“ tinkle.

Uždaryta ir „Tor“ prekyvietė „Silk Road 2.0“, tinklalapio administratorių sulaikė JAV teisėsaugos pareigūnai.

Operacijos metu Konfiskuota apie 1 mln. JAV dolerių vertės „Bitcoin“ valiutos ir 180 tūkst. eurų grynųjų pinigų, narkotikų, aukso ir sidabro.

Tinklalapių pagalba buvo pardavinėjamos uždraustos prekės ir paslaugos, tarp jų – ginklai ir narkotikai.

Operaciją „Onymous“ koordinavo JAV Federalinis tyrimų biuras, Imigracijos ir muitinės institucijos, Krašto saugumo departamentas, taip pat Europinės organizacijos – Europolas ir Eurojustas, Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras (EC3), kitos teisėsaugos įstaigos.

„Suduotas rimtas smūgis tinklalapiams, leidžiantiems plėtotis neteisėtai juodajai rinkai bei teikti prieglobą tokioms neteisėtoms veikloms, kaip vaikų pornografija, ginklų platinimas, narkotikų apyvarta ir užsakomieji nužudymai“, – LKPB pranešime cituojamas JAV Krašto saugumo departamentas atašė Vokietijoje Kumaras Kibble`as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.