Lietuvoje

2015.09.08 13:45

RRT nusprendė neprašyti duomenų apie naršymą internete

BNS2015.09.08 13:45

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) trečiadienį pranešė neprašysianti interneto paslaugų teikėjų informacijos apie vartotojų elgseną internete.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) trečiadienį pranešė neprašysianti interneto paslaugų teikėjų informacijos apie vartotojų elgseną internete.

Tarnyba informavo, kad šiuo metu konsultuojasi su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija dėl galimų alternatyvų, kurios leistų tarnybai efektyviau tirti incidentus kibernetinėje erdvėje nesukeliant abejonių visuomenei dėl asmens privatumo.

RRT nurodo rugsėjo 12 dieną raštu interneto paslaugų teikėjų paprašiusi ne vėliau kaip per tris mėnesius pradėti tarnybai teikti interneto vartotojų duomenis: siuntėjo ir gavėjo IP adresus, IP protokolus ir tipą, loginio prievado numerį ir kitus.

RRT Tinklų ir informacijos priežiūros departamento direktorius Rytis Rainys antradienį LRT radijui teigė, kad siekiant efektyviau kovoti su incidentais elektroninėje erdvėje, interneto paslaugų teikėjų buvo ketinta prašyti techninių duomenų, kurie, anot jo, nėra vartotojų asmens ar elgsenos internete duomenys.

Tuo metu Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovas Algirdas Kunčinas LRT sakė, kad nustatyta, jog RRT prašomi duomenys būtų ne tik techniniai, bet ir tam tikri asmens duomenys. Anot jo, diskutuojant su tarnyba, siekiama surasti sprendimą, kuris padėtų kovoti su incidentais elektroninėje erdvėje nepažeidžiant asmens privatumo.

Tokį RRT vadovo Felikso Dobrovolskio prašymą Lietuvos kabelinės televizijos asociacija apskundė Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

RRT sprendimas sulaukė kritikos žiniasklaidoje ir tarp politikų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.