Lietuvoje

2012.11.17 09:47

A. Kubiliaus Vyriausybė – jau tik laikinoji

Penktadienio pavakarę visus ketverius kadencijos metus dirbusi Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė grąžino savo įgaliojimus Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Penktadienio pavakarę visus ketverius kadencijos metus dirbusi Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė grąžino savo įgaliojimus Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Valstybės vadovė pasirašė dekretą dėl pavedimo ministrų kabinetui laikinai eiti savo pareigas iki bus suformuota nauja šalies Vyriausybė.

Visa ši procedūra buvo „nematoma“ – A. Kubilius jau dieną atsiuntė į prezidentūrą savo pasirašytą raštą dėl Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo, o valstybės vadovė pasirašė dekretą sulaukusi, kai prisieks naujojo Seimo nariai.

Pagal Konstituciją, prezidentas „priima Vyriausybės grąžinamus įgaliojimus išrinkus naują Seimą ir paveda jai eiti pareigas, kol bus sudaryta nauja Vyriausybė“.

Įstatymuose nustatyta, kad įgaliojimus Vyriausybė privalo grąžinti valstybės vadovui tą dieną, kai naujasis Seimas susirenka į savo pirmąjį posėdį.

Penktadienį Vilniuje vyksta spalį išrinkto naujojo Seimo pirmasis posėdis, kuriame renkama parlamento vadovybė.

D. Grybauskaitė turės per 15 dienų pateikti Seimui naujojo ministro pirmininko kandidatūrą. Paskyrus jį bus formuojama nauja šalies Vyriausybė. Kai Seimas pritars jos programai ir naujieji ministrai prisieks, A. Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės laikinieji įgaliojimai galutinai pasibaigs.

Naujajame Seime formuojama keturių centro kairės partijų valdančioji koalicija. Apie jos sudarymą paskelbė Socialdemokratų, Darbo, Tvarkos ir teisingumo partijos ir Lenkų rinkimų akcija. Naująjį premjerą deleguos socialdemokratai. Juo turėtų tapti šios partijos lyderis Algirdas Butkevičius.