Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kylantis vėjas ims sklaidyti taršą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Nors artimiausios dienos bus debesuotos, didesnių kritulių nenumatoma. Tačiau orą teršiančias daleles turėtų prasklaidyti kylantis vėjas.

Nors artimiausios dienos bus debesuotos, didesnių kritulių nenumatoma. Tačiau orą teršiančias daleles turėtų prasklaidyti kylantis vėjas.

Kaip LRT Radijui sakė sinoptikė Teresė Kaunienė, trečiadienis bus gana debesuotas. Pragiedrulių taip pat bus – daugiausiai pietinėje šalies dalyje. „Pirmoje dienoje pusėje šiek tiek palynos ir padulksnos, tiesa, Vilniuje lietaus tikimybė nedidelė. Ir tas lietus nebus toks gausus, kad pagerintų oro kokybę.

O didesnį vėją pažadėti jau galima. Vėjas po trupučiuką kyla. Kol kas jis labiau juntamas vakarinėje, pietvakarinėje šalies pusėje. Na, o dieną jau visoje šalyje bus vidutinio stiprumo pietų, pietryčių, rytų krypties vėjas, ir jau tą taršą iš tiesų sklaidys“, – teigė T. Kaunienė.

Trečiadienis, jos teigimu, dar bus gana šiltas. Temperatūra sieks nuo 7 laipsnių šilumos rytinėje šalies pusėje iki 11–12 laipsnių vakariniame šalies pakraštyje.

Ketvirtadienį ir penktadienį didelių orų permainų neprognozuojama. „[Šios dienos] bus gana debesuotos, gana monotoniškos, ir didesnių kritulių taip pat nenumatoma. Vėjas bus vidutinio stiprumo, daugiausiai pietryčių krypties, tik pajausime, kad šiluma atslūgs“, – sakė sinoptikė.

Naktimis temperatūra išliks teigiama, tačiau bus vos laipsnis kitas virš nulio. Vyraus 1–4 laipsnių šiluma. Dienomis, pasak T. Kaunienės, taip pat per pilkus storus debesis saulė mažai skverbsis ir šilumos jau bus visai mažai. Temperatūra jau nebesieks 10 laipsnių, o vyraus 5–8 laipsnių šiluma.