Lietuvoje

2015.02.12 21:36

Pareigūnai nutraukė finansinės piramidės „MMM 2011“ veiklą

LRT.lt2015.02.12 21:36

Kelis mėnesius stebėję finansinę piramidę „MMM 2011“ ir surinkę pakankamai duomenų apie nusikalstamus veiksmus, šią savaitę Lietuvos teisėsaugos pareigūnai nutraukė jos veiklą. 

Kelis mėnesius stebėję finansinę piramidę „MMM 2011“ ir surinkę pakankamai duomenų apie nusikalstamus veiksmus, šią savaitę Lietuvos teisėsaugos pareigūnai nutraukė jos veiklą.

Lietuvos banko pranešimą gavę prokurorai ikiteisminį tyrimą dėl naudojant „MMM 2011“ vykdomos neteisėtos finansinės veiklos pradėjo dar kovo 21 dieną, praneša Policijos departamentas.

Finansinė sistema „MMM 2011“ buvo reklamuojama keturiuose interneto tinklapiuose, taip pat ant automobilių bei skelbimų lentose.

„Nustatyta, kad įtariamieji, pažeisdami finansų įstaigų bei bankų įstatymą, neturėdami Lietuvos banko nustatyta tvarka išduoto leidimo teikti paslaugas, neteisėta finansine veikla. Įtariamieji vykdė indėlių ir kitų grąžintinų lėšų priėmimą iš neprofesionalių rinkos dalyvių“, – teigiama pranešime.

Anot pareigūnų, įtariamieji taip pat galėjo sukčiauti ir legalizuoti neteisėtai gautus pinigus.

Šiuo metu nustatyta daugiau kaip 25 įtariamųjų, galėjusių prisidėti prie neteisėtos finansinės veiklos, sulaikyta 11 įtariamųjų. Po apklausos jiems skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu. Įtariamųjų ratas artimiausiu metu gali plėstis.

 „MMM 2011“ sistemos dalyviais buvo ne mažiau kaip 1,5 tūkst. asmenų. Įtariamieji iš jų paėmė indėlių už 1,5 mln. litų. Pirminiais paskaičiavimais, įtariamieji iš neteisėtos veiklos, vykdomos visoje Lietuvoje, gavo ne mažiau kaip 350 tūkst. litų.          

Asmenys, nukentėję nuo finansinės sistemos „MMM 2011“, raginami kreiptis į Lietuvos kriminalinės policijos biurą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.