Lietuvoje

2012.11.16 16:37

D. Grybauskaitė raštu naujojo Seimo narius pakvietė konstruktyviam darbui

ELTA 2012.11.16 16:37

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino naujai išrinkto Seimo narius, penktadienį susirinkusius į pirmąjį posėdį.    

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino naujai išrinkto Seimo narius, penktadienį susirinkusius į pirmąjį posėdį.

„Savo įsipareigojimą dirbti Lietuvos žmonių gerovei prisieksite uždėję ranką ant Konstitucijos. Linkiu niekada nepamiršti priesaikos žodžių, ypač kai susidursite su dvejonėmis, kokį sprendimą pasirinkti. Nuo šio momento Jūs tampate visos Tautos atstovais. Laisvi, lygūs ir teisingi visiems. Tai nelengva, tačiau tikiu, kad įsipareigojate sąmoningai ir atsakingai“, – sakoma šalies vadovės sveikinimo laiške, kurį posėdyje perskaitė vyriausia pagal amžių išrinkta Seimo narė Vida Marija Čigriejienė.

Prezidentė parlamentarus pakvietė konstruktyviam ir bendram darbui. Pasak šalies vadovės, žmonės, verslas, investuotojai laukia atsakingų sprendimų, nuo kurių priklausys, kaip gyvensime ateityje. Artimiausias išbandymas – 2013 m. biudžetas.

Vadovaudamasi Konstitucija valstybės vadovė netrukus naujam Seimui teiks Ministro Pirmininko kandidatūrą. Šalies vadovė pabrėžė, kad naujam Ministrų kabinetui kels ne tik kompetencijos, bet ir skaidrumo, sąžiningumo bei savarankiškumo reikalavimus.

Prezidentė paragino naująjį Seimą nesiblaškyti ir laikytis jau pasirinktos krypties: „Turime nueiti iki galo: gebėti užtikrinti tęstinumą finansų stabilumo, energetikos, kovos su korupcija srityse“, – teigė šalies Prezidentė.

Valstybės vadovė sveikinimo laiške parlamentarams palinkėjo susitelkimo naujiems ir tęstiniams darbams.

V. Adamkus apie Prezidentės neatvykimą į Seimą: aš tokio žingsnio nebūčiau padaręs

Į pirmąjį iškilmingą naujos kadencijos Seimo posėdį atvykęs Prezidentas Valdas Adamkus nesiima vertinti Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės apsisprendimo neatvykti į Seimą ir pasveikinti tautos išrinktuosius laišku. Tačiau V. Adamkus tvirtina, kad jis jokiu būdu nebūtų taip pasielgęs.

„Aš tik tiek galiu pasakyti, kad aš jokiu būdu tokio žingsnio nebūčiau padaręs“, – penktadienį žurnalistams sakė atvykęs į parlamentą V. Adamkus.

Jis neslėpė, kad jo pozicija yra kitokia. „Čia yra jos apsisprendimas, aš manau, man komentuoti be galo sunku. Mano požiūris į tai yra skirtingas. Aš esu čia tam, kad tiesiog prašyčiau morališkai, kad Seimas grąžintų ir pagarbą, ir pasitikėjimą Lietuvos žmonių Seimui. Šiandien jis yra mano akyse pažeistas, ir aš tikiuosi, kad naujasis Seimas tikrai tą atliks ir atgaus visos tautos pasitikėjimą“, – sakė V. Adamkus.

Paklaustas, kokia jo nuomonė dėl koalicijos su Darbo partija, buvęs šalies vadovas sakė: „Čia yra atskiras klausimas, aš savo nuomonę turiu, nemanau, kad reiktų šia iškilminga proga kelti šį klausimą“.

Žurnalistai taip pat pasiteiravo, kada ir kaip baigsis Prezidentės ir Seimo konfrontacija. „Aš manau, kad valstybės ir Lietuvos žmonių labui tas turi būti išlyginta, ir reikia eiti į priekį.(...) Manau, kad kiekvieno Seimo atėjimas ir prisiėmimas pareigos yra be galo svarbu, ir Seimas turi būti ta jungiamoji jėga suburti tautą ir eiti į priekį“, – sakė V. Adamkus.