Lietuvoje

2014.11.11 15:45

Prezidentė po susitikimo su S. Skverneliu: VRM trūksta mąstymo ir iniciatyvų

BNS2014.11.11 15:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi su naujuoju vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu, ragino jį siekti skaidrumo, efektyvumo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi su naujuoju vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu, ragino jį siekti skaidrumo, efektyvumo.

Prezidentė pabrėžė, kad Vidaus reikalų ministerija administruoja daug svarbių viešojo gyvenimo sričių, tokių kaip regionų plėtra, vietos savivalda, viešasis saugumas, valstybės tarnyba, migracijos politika, civilinė sauga, kuriose pastebima strateginio mąstymo ir iniciatyvų stoka, sakoma Prezidentūros po susitikimo išplatintame pranešime.

„Vidaus reikalų ministerija, būdama atsakinga už valstybės gyvenimo organizavimą daugelyje sričių, turi dirbti daug efektyviau ir profesionaliau“, – teigiama pranešime.

Pasak D. Grybauskaitės, naujojo ministro ir jo komandos uždavinys – pasiekti ir tai, kad visose ministerijai pavaldžiose srityse būtų dirbama skaidriai.

„Įtarimai korupcija, neaiškūs viešieji pirkimai yra visiškai nesuderinami su jokia valdžios institucija“, – sakė prezidentė.

Vyriausiasis prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas Žinių radijui antradienį sakė, kad buvusio policijos vadovo S. Skvernelio paskyrimas vidaus reikalų ministru turėtų įnešti teigiamų permainų sistemoje.

„S. Skvernelis gerai vertinamas vidaus reikalų sistemoje, vertinamas už savo profesionalumą, už didelę patirtį, už ryžtingas reformas policijoje. Prezidentė taip pat labai gerai vertina pastaraisiais metais pasiektą policijos pažangą – tai yra žmogus, pelnęs pasitikėjimą sąžiningu savo darbu. Todėl šis paskyrimas iš tiesų teikia pagrįstų vilčių, jog jam pradėjus vadovauti ministerijai visoje vidaus reikalų sistemoje papūs gaivūs permainų vėjai“, – sakė V. Sarapinas.

Prezidentūros pranešime, be kita ko, atkreipiamas dėmesys, kad per 2014-2020 metų finansinę perspektyvą Vidaus reikalų ministerija turės paskirstyti daugiau nei milijardą litų, skirtų regionų plėtrai.

„Negalima leisti, kad šios lėšos būtų grobstomos ir švaistomos. Jas būtina panaudoti kuriant regionuose darbo vietas, pritaikant naujoves, siekiant ten gyvenančių žmonių gerovės“, – sakoma pranešime.

Kalbėdamas apie naujai paskirtą policijos generalinį komisarą Liną Pernavą, V. Sarapinas sakė, kad iš jo prezidentė tikisi dviejų pagrindinių dalykų – „pradėtų gerų darbų tęstinumo“ ir „žmonių saugumo užtikrinimo“.

„Prezidentė taip pat tikisi, kad naujasis policijos vadovas skirs ypatingą dėmesį kovai su korupcija, taip pat skaidrumui – veiklos skaidrumui, viešųjų pirkimų skaidrumui. Dar vienas prioritetas, be abejo, – pareigūnų profesionalumas, jo gerinimas (...). Pasirinktas policijos veiklos modelis yra tinkamas, tad prezidentė tikisi, kad naujasis policijos vadovas tiek sėkmingai tęs pradėtus darbus, tiek sėkmingai nepristigs šviežių, naujų idėjų“, – sakė jis.

S. Skvernelis ministro pareigas pradeda eiti antradienį. Jo vietą generalinio policijos komisaro poste užimantis L. Pernavas iki šiol ėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.