Lietuvoje

2014.11.11 14:04

Siūloma kiekvienam moksleiviui būreliams per mėnesį skirti 15 eurų

BNS2014.11.11 14:04

Opozicinė Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo nuo kitų mokslo metų kiekvienam moksleiviui per mėnesį 15 eurų (apie 50 litų) skirti popamokinei veiklai.

Opozicinė Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo nuo kitų mokslo metų kiekvienam moksleiviui per mėnesį 15 eurų (apie 50 litų) skirti popamokinei veiklai.

„Mūsų siūlymas – kitais metais įvedus neformalaus ugdymo krepšelį, numatyti 15 eurų sumą vienam mokiniui per mėnesį, kurią jis galėtų nusinešti į bet kurią jo norimą užklasinę popamokinę veiklą“, – per spaudos konferenciją Seime sakė idėjos iniciatorius, buvęs švietimo ministras Gintaras Steponavičius.

„Tai reikštų, kad šalia 29 proc. moksleiviško amžiaus vaikų, kurie lanko būrelius už mokyklos ribų, mes norėtume su šiuo siūlymu pasiekti, kad bent 50 proc. vaikų eitų į būrelius, arba, kitaip tariant, kad kitais mokslo metais būrelius lankytų 72 tūkst. vaikų, kurie arba nelankė tokių veiklų, arba tėvai turėjo pakankamai didelę finansinę naštą, kad galėtų mokėti už būrelius iš savo kišenės“, – pažymėjo G. Steponavičius.

Liberalų siūlymą dėl neformalaus ugdymo krepšelio įvedimą nuo kitų mokslo metų pasirašė apie 150 įvairių organizacijų – ugdymo įstaigų, visuomenininkų ir t. t.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Sostinės krepšinio mokyklos direktorius Andrius Čerškus sakė, jog neformalaus ugdymo krepšelis leistų būrelius lankyti finansiškai sunkiau gyvenančių šeimų vaikams.

„Galiu pasakyti iš savo skaudžios patirties – kiekvieną rugsėjo mėnesį aš su treneriais einu per mokyklas, kviečiu vaikus ateiti į būrelį, ir skauda širdį, kai užėjus į klasę mokytojas sako, to ir to vaiko nekvieskit, nes tėvai neturi pinigų net sąsiuviniams, todėl sporto būrelio nelankys. Manau, 15 eurų dydžio krepšelis galėtų išspręsti problemą ir įtraukti vaikus, kurie neturi finansinių galimybių, o vaikams, kurie jau lanko būrelius, galėtų pamažinti finansinę naštą ir galbūt tėvai galėtų skirti tuos pinigus dar vienam būreliui. Kuo labiau vaikas užimtas, tuo mažiau jam lieka laiko daryti blogiems dalykams“, – kalbėjo A. Čerškus.

Robotikos akademijos vadovas Saulius Vasiliauskas, į spaudos konferenciją atvežęs humanoidinį robotą, sakė turintis svajonę, kad Lietuva garsėtų ne vien sportininkais, bet ir išradėjais. „Paprastas neformalaus ugdymo krepšelis gali mus labai priartinti prie tos vizijos siekimo“, – sakė Robotikos akademijos vadovas.

Idėją nuo 2015 metų spalio įvesti 15 eurų neformaliojo ugdymo krepšelį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas praėjusią savaitę nusprendė siūlyti svarstyti Vyriausybei.

Finansų ministerija teigia, kad pasiūlymui padidinti kiekvienam moksleiviui neformaliojo ugdymo krepšelį iki 15 eurų per mėnesį nuo 2015-ųjų spalio papildomai reikėtų apie 47 mln. litų (13,6 mln. eurų).

Dabar mokinio krepšelyje neformaliam ugdymui numatyti 5 litai per mėnesį. Tai 2015 metais sudarytų apie 20,3 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.