Lietuvoje

2014.11.11 12:21

Visuomenės sveikatos specialistai: dėl oro taršos vaikai neturėtų žaisti lauke

BNS2014.11.11 12:21

Vilniaus visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad sostinėje dėl oro taršos vaikai neturėtų būti vedami žaisti į lauką.

Vilniaus visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad sostinėje dėl oro taršos vaikai neturėtų būti vedami žaisti į lauką.

Tokios rekomendacijos beveik kasdien nuo spalio pabaigos teikiamos vaikų darželiams.

„Tai iš tikrųjų gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus – gali būti dirginami ir viršutiniai kvėpavimo takai, peršėti nosį ir gerklę, atsirasti kosulys, gali būti net ir sunkus kvėpavimas. Ypač pavojinga būti lauke vaikams ir suaugusiems, kurie turi lėtinių kvėpavimo ir kraujotakos sistemos ligų, gali būti stebimi tų ligų paūmėjimai – pavyzdžiui, astmos priepuoliai arba širdies veiklos sutrikimai“, – BNS aiškino Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro stebėsenos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Dovilė Jakubavičiūtė.

Anot jos, nepaisant oro taršos kietosiomis dalelėmis, patalpos turi būti vėdinamos, tačiau imantis atsargumo priemonių.

„Patalpas reikėtų vėdinti, bet jeigu atidaromas langas, reikia uždėti kokį ar drėgną skudurėlį ar kažką, kad oras eitų, bet tiesiog einančios iš lauko kietosios dalelės būtų sulaikytos. Taigi orą tikrai galima vėdinti, bet imantis tam tikrų apsaugos priemonių“, – aiškino visuomenės sveikatos specialistė.

„Spalio paskutinėmis dienomis viskas prasidėjo, keletas dienų buvo ramesnių, kai nebuvo padidėjimų, čia buvo savaitgalį, kai palijo, o dabar vėl stebimi kietųjų dalelių padidėjimai“, – sakė ji.

Aplinkos apsaugos agentūra nuo spalio pabaigos informuoja apie padidėjusią oro taršą šalyje.

Antradienio rytą vidutinė kietųjų dalelių koncentracija Vilniuje svyravo nuo 37 mikrogramų kubiniame metre Lazdynų oro kokybės tyrimų stotyje iki 57 mikrogramų kubiniame metre prie intensyvaus eismo gatvės įrengtoje Žirmūnų oro kokybės tyrimų stotyje. Padidinta šio teršalo koncentracija antradienio rytą buvo stebima ir Klaipėdoje – pirmųjų 9 valandų vidurkis siekė 51 mikrogramų kubiniame metre.

Kaune vidutinė koncentracija svyravo nuo 23 iki 30 mikrogramų kubiniame metre, kituose miestuose, kur matuojama šio teršalo koncentracija, pirmųjų 9 dienos valandų vidurkis kito nuo 19 (Panevėžyje) iki 38 (Mažeikiuose) mikrogramų kubiniame metre.

Artimiausiu metu žymesnio lietaus nenumatoma, pūs nestiprus pietinių krypčių vėjas, tad vyraus nepalankios sąlygos teršalams sklaidytis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.