Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.11 11:16

Premjeras: kultūros ministras turi surasti sprendimus, palankius visiems teatralams

ELTA 2014.11.11 11:16

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, priimant sprendimus dėl teatrų pertvarkos, trūko dialogo ir geranoriško ieškojimo.

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, priimant sprendimus dėl teatrų pertvarkos, trūko dialogo ir geranoriško ieškojimo.

„Galbūt trūko dialogo ir geranoriško ieškojimo šitoje situacijoje priimant svarbius sprendimus“, – LRT radijui antradienį sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, pirmadienį įvykęs teatrų ir koncertinių įstaigų scenos meno kūrėjų suvažiavimas, kurio metu priimta rezoliucija, raginanti ministrą Šarūną Birutį atsistatydinti, tiesiog įpareigoja jį toliau tęsti dialogą ir surasti tokius sprendimus, kurie būtų palankūs visiems teatralams.

„Kiek aš anksčiau atsimenu, su įstaigų vadovais buvo kalbėta ir jie lyg tiems būsimiems sprendimams, kuriuos ruošė Kultūros ministerija, buvo pritarę, bet, manau, kad tada teatrų vadovai tikriausiai nebuvo su kolektyvais šito klausimo aptarę“, – svarstė A. Butkevičius.

Pagal numatomą pertvarką, valstybiniai teatrai turėtų galimybę persitvarkyti į viešąsias įstaigas, o su aktoriais būtų sudaromos terminuotos darbo sutartys iki 5 metų. Planuojama reforma susilaukė didelio aktorių bendruomenės pasipriešinimo. Teigiama, jog ji sunaikins Lietuvos repertuarinį teatrą, o daugelis aktorių praras darbą ir socialines garantijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi