Lietuvoje

2014.11.11 10:57

Lenkijai – Lietuvos vadovų sveikinimo laiškai ir vaizdo sveikinimai

BNS2014.11.11 10:57

Lietuvos vadovai antradienį laiškais ir vaizdo sveikinimais pasveikino kaimyninę Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga.

Lietuvos vadovai antradienį laiškais ir vaizdo sveikinimais pasveikino kaimyninę Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga.

Prezidentė, Seimo pirmininkė ir premjeras išsiuntė sveikinimo laiškus, o užsienio reikalų ministras paskelbė vaizdo sveikinimą, kuriame į lenkus kreipėsi lenkų kalba.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė laiške rašo, kad dirbdamos kartu Europos Sąjungoje ir NATO Lietuva ir Lenkija „sėkmingai gina bendrus interesus regione ir kartu atremia mūsų šalims bei visai Europai kylančius iššūkius“.

Prezidentė šiemet nedalyvauja Lenkijos Nepriklausomybės dienos minėjime Varšuvoje. Prezidentės spaudos tarnyba BNS informavo, kad „bendru sutarimu artimiausias Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikimas numatomas gruodžio pradžioje“, ir detaliau situacijos nekomentavo.

Pagal tradiciją, Lietuvos ir Lenkijos prezidentai paprastai dalyvaudavo kaimyninių šalių Nepriklausomybės dienos minėjimo renginiuose vasario 16-ąją ir lapkričio 11-ąją.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo laiške rašo tikintis, kad „pasikliaudami vieni kitų parama ir supratimu, bei bendrų pastangų dėka galėsime įgyvendinti saugios, klestinčios ir žiūrinčios į ateitį bendruomenės viziją“.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė savo ruožtu teigė, kad Lietuva ir Lenkija turi „vieningai kovoti už saugią ir laisvą Europą“.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paskelbė minutės trukmės vaizdo sveikinimą, kuriame kaimynus pasveikino lenkų kalba.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo