Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.11 09:52

Premjeras kviečiamas į Seimą paaiškinti G. Černiausko kalbas

BNS 2014.11.11 09:52

Antradienį į Seimo posėdį opozicija kviečia premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių dėl buvusio sveikatos apsaugos viceministro Gedimino Černiausko bandymo daryti poveikį konkurso rezultatams.

Antradienį į Seimo posėdį opozicija kviečia premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių dėl buvusio sveikatos apsaugos viceministro Gedimino Černiausko bandymo daryti poveikį konkurso rezultatams.

Atsakyti į klausimus Vyriausybės vadovą kviečia opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai.

Jų nuomone, už aukšto lygio politinio pareigūno – viceministro – veiksmus politinę atsakomybę turėtų prisiimti ne tik ministras, bet ir delegavusios partijos vadovas – A. Butkevičius.

Konservatoriai klausia, ar tikrai premjeras nurodė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotą konkursą laimėtų socialdemokratė buvusi Seimo narė Vilija Vertelienė. Jie taip pat teiraujasi, ar premjeras nemano, kad dėl galimo spaudimo konkurso komisijos narėms, taip pat dėl galimo spaudimo atsisakyti laimėtų konkurse pareigų Norai Ribokienei turėtų būti keliamas ir viceministro baudžiamosios atsakomybės klausimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, ar ministras pirmininkas jau kreipėsi, ar planuoja kreiptis į teisėsaugą.

Spalio 27 dieną Žinių radijas paskelbė garso įrašą, kuriame girdėti, kaip tuometinis sveikatos apsaugos viceministras G. Černiauskas piktinasi konkurso į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą komisijos narių sprendimu didesnį balą skirti konkursą laimėjusiai sveikatos apsaugos ministrės patarėjai N. Ribokienei. Įraše jis leidžia suprasti, jog turėjo būti pasirinktas kitas kandidatas – socialdemokratė V. Vertelienė, to esą pageidavo premjeras A. Butkevičius. G. Černiauskas taip pat N. Ribokienę vadino necenzūriniais žodžiais.

Be to, Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK)dėl galimo G. Černiausko viešųjų ir privačių interesų supainiojimo paaiškėjus, kad įmonei „Sveikatos ekonomikos centras“, kurios vienas akcininkų yra G. Černiauskas, šių metų birželį buvo skirta 1,442 mln. litų parama. Finansavimo skyrimo laikotarpiu šioje bendrovėje esą dirbo ir viceministro žmona.

Įsakymą dėl paramos skyrimo tuometinis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pasirašė vadovaudamasis būtent G. Černiausko pirmininkaujamos komisijos rekomendacine išvada.

Po šio kreipimosi į VTEK G. Černiauskas atsistatydino iš pareigų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas