Lietuvoje

2014.11.11 10:39

Nori apriboti žiniasklaidos darbą Seime

BNS2014.11.11 10:39

Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis siūlo uždrausti patekti į kai kurias Seimo zonas čia dirbantiems žurnalistams bei taikyti jiems kitus apribojimus, rašo „Lietuvos žinios“.

Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis siūlo uždrausti patekti į kai kurias Seimo zonas čia dirbantiems žurnalistams bei taikyti jiems kitus apribojimus, rašo „Lietuvos žinios“.

Seimo kanceliarijai paprašius Seimo valdybos patikslinti žiniasklaidos akreditavimo tvarkos aprašą, K. Komskis pasiūlė riboti žurnalistų galimybes patekti į kai kurias Seimo rūmų erdves ir zonas. Pavyzdžiui, į koridorius su Seimo narių kabinetais žiniasklaida parlamentaro siūlymu galėtų patekti tik su apsaugininkų palyda. Jis taip pat nurodo, kad žiniasklaidos darbą Seime prižiūrėti turėtų Vadovybės apsaugos departamento bei Seimo ryšių su visuomene skyriaus darbuotojai.

„Tvarkietis“ taip pat siūlo nustatyti aprangos kodą oficialiuose renginiuose Seime besilankantiems žiniasklaidos atstovams, t.y. leisti dalyvauti renginiuose tik „dalykiškai ir tvarkingai“ apsirengusius žiniasklaidos atstovus.

Pats K. Komskis nurodo, kad siūlyti pakeitimus nusprendė dėl kai kurių pramoginio turinio televizijos laidų. Jis taip pat pripažino nesitikintis, kad tokiems ar panašiems pakeitimams pritars jo kolegos, tad esą net ir jam pateikus šiuos siūlymus greičiausiai liks galioti senoji tvarka.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius tikina, kad akreditavimo tvarka turėtų palengvinti žiniasklaidos darbą Seime ir suteikti laisvę rinkti informaciją, o K. Komskio siūlymai turi priešingą efektą.

L. Graužinienė: žurnalistų aprangos tikrai nereglamentuosime

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė teigia, kad parlamento kanceliarija neketina reglamentuoti žurnalistų aprangos, bet dėl siūlymų riboti žiniasklaidos judėjimo laisvę parlamento rūmuose ji savo pozicijos neatskleidžia.

„Kadangi buvo prašymas mūsų departamento patvirtinti tvarką, valdyboje buvo diskusija ir buvo paprašyta pateikti siūlymus. Kiekvienas Seimo valdybos narys laisvas teikti siūlymus, bet tikrai tas klausimas nebuvo svarstytas valdyboje ir mes net nediskutavome. Manau, kad susirūpinimas šiek tiek ankstyvas. Jūs visi esate labai gražūs taip, kaip jūs norite būti laisvi, laisvai jaustis, manau, kad mes jūsų aprangos tikrai nereglamentuosime“, – antradienį Seime žurnalistams teigė L. Graužinienė.

Paklausta, ar pritaria siūlymui riboti žurnalistų galimybes patekti į kai kurias Seimo rūmų erdves ir zonas, parlamento pirmininkė savo pozicijos neatskleidė.

„Tikrai negaliu šiandien atsakyti, nes tikrai nebuvo diskutuotas klausimas. Pirmiausia turime galbūt net kartu susisėsti ir susitarti, kaip mes gyvename, kaip mes bendraujame, tai turi būti priimtina abiem pusėms, – tvirtino ji. – Tas klausimas nediskutuotas ir jis ankstyvas, šiandien neturiu atsakymo. Nesu susipažinusi giliai, išsamiai.“

L. Graužinienė pabrėžė, kad žurnalistų laisvių ir teisių neketinama riboti.

„Nematau čia tokių didelių problemų, nereikia šito klausimo sureikšminti. Jokių laisvių ir teisių niekas neapriboja, gyvename demokratinėje valstybėje, visos jos bus išlaikytos“, – kalbėjo ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.