Lietuvoje

2014.11.10 19:51

E. Lucasas: baltarusiai šnipinėja ir patys, ir rusų nurodymu

BNS2014.11.10 19:51

Baltarusija Lietuvoje šnipinėja tiek savarankiškai, tiek rusų nurodymu, sako britų žurnalistas, knygos apie Rusijos šnipinėjimą autorius Edwardas Lucasas.

Baltarusija Lietuvoje šnipinėja tiek savarankiškai, tiek rusų nurodymu, sako britų žurnalistas, knygos apie Rusijos šnipinėjimą autorius Edwardas Lucasas.

„Baltarusija veikia dvejopai: ji šnipinėja kaip Baltarusija ir veikia kaip rusų įgaliotinė. Taigi vienas iš svarbių klausimų – ar tai buvo Baltarusijos šnipinėjimo veikla Lietuvoje dvišaliu pagrindu, ar Baltarusijos KGB veikė savo rusų brolių vardu“, – BNS telefonu sakė E. Lucasas.

Jo teigimu, Lietuva Rusijos ir Baltarusijos žvalgybos tarnybas ypač domina dėl to, kad jos taip tikisi prieiti prie Europos Sąjungos ir NATO paslapčių.

„Be jokios abejonės, Lietuva yra fronto linija šiame šnipinėjimo kare, nes rusams ir baltarusiams Lietuva įdomi ir kaip Lietuva, ir kaip būdas prieiti prie Vakarų organizacijų ir struktūrų“, – sakė E. Lucasas.

Anot jo, Valstybės saugumo departamento (VSD) operacija išaiškinant Baltarusijai šnipinėjusius du lietuvius rodo pažangą, nes iki šiol Vakarų šalys paprastai stengdavosi nutylėti apie šnipinėjimą jų šalyse.

Britų eksperto teigimu, žvelgiant į praeitį, klausimų kyla ir vertinant VSD informaciją, kad 2004–2014 metais dėl atskleisto šnipinėjimo iš Lietuvos buvo išsiųsti 11 užsienio valstybių žvalgybos pareigūnų.

„Šie žmonės buvo išsiųsti. Kodėl tai nebuvo paviešinta? Kas nutiko žmonėms, kuriuos jie verbavo? Ar jiems visiems nepasisekė? Tuo abejoju. Jie tikrai ką nors užverbavo. Ir jei užverbavo, kas nutiko tiems žmonėms? Kodėl jie nepatraukti baudžiamojon atsakomybėn? Tai yra įdomūs klausimai“, – sakė E. Lucasas.

Pernai jis pristatė savo knygą „Apgaulė. Šnipai, melas ir kaip Rusija mausto Vakarus“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.