Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Teismas: neblaivus vairavęs A. Matonis iš pareigų atleistas teisėtai

BNS2015.09.08 13:45

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį paskelbė, kad buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis, kuris vairavo neblaivus, iš pareigų buvo atleistas teisėtai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį paskelbė, kad buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis, kuris vairavo neblaivus, iš pareigų buvo atleistas teisėtai.

Teismas konstatavo, kad prie vairo neblaivus sėdęs pareigūnas sulaužė priesaiką ir pažemino pareigūno vardą bei pakenkė visos policijos autoritetui.

Teisme buvo nagrinėjamas ekspolicininko skundas Policijos departamentui dėl sprendimo atleisti jį iš vidaus tarnybos.

A. Matonis kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti kaip neteisėtą šiemet kovo 31 dieną priimtą Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymą, kuriuo jis atleistas iš pareigų. Jis taip prašė panaikinti Policijos departamento vadovo balandžio 1 dienos sprendimo dalį, kuria atsisakyta atleisti iš vidaus tarnybos jam pačiam prašant.

Pareiškėjas prašė teismo pakeisti atleidimo iš pareigų teisinį pagrindą, pripažįstant, kad jis iš pareigų atleistas savo noru.

Tuometinis Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas neblaivus prie vairo įkliuvo kovo 22 dieną, po šio įvykio jis atleistas iš pareigų. Pareigūnui medicinos įstaigoje nustatytas 1,71 promilės girtumas. Tuo metu kovo 26 dienos medicininės apžiūros neblaivumui nustatyti aktas patvirtina, kad A.Matonio kraujyje rasta 2,19 promilės alkoholio.

Liepos 4 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas už vairavimą išgėrus A. Matoniui skyrė 2 tūkst. litų baudą su teisės vairuoti atėmimu dvejiems metams. Tai minimali nuobauda už vairavimą išgėrus, kai nustatomas vidutinis girtumo laipsnis. Vėliau nuobaudą paliko galioti apygardos teismas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt