Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.10 08:28

Siūloma liepos 6-ąją švęsti ir Tautiškos giesmės dieną

ELTA 2019.03.10 08:28

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sekmadienį ketina pateikti Seimui Darbo kodekso papildymo projektą, kuriame siūloma liepos 6-ąją švęsti ne tik Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, bet ir Tautiškos giesmės dieną.

Anot R. Karbauskio, projektas parengtas siekiant parodyti ir ugdyti išskirtinę pagarbą „Tautiškai giesmei“, Lietuvos Respublikos himnui bei skatinti jau daugiau kaip dešimtmetį puoselėjamą tradiciją, kada liepos 6 dieną, 21 valandą, Lietuvos piliečiai visame pasaulyje ir Lietuvoje renkasi miestų aikštėse, skveruose, bendruomenėse, ant piliakalnių, įvairiose valstybės raidai reikšmingose istorinėse vietose ir gieda „Tautišką giesmę“. 

„Tautiška giesmė“, giedama liepos 6 d., tapo Lietuvoje ir išeivijoje gyvenančių bendruomenių vienybės simboliu.

R. Karbauskio teigimu, siūlomi teisinio reguliavimo pakeitimai paskatins visuomenę puoselėti pagarbą „Tautiškai giesmei“, istorinei atminčiai, stiprins pilietinę savimonę.

Jei Seimas pritartų, liepos 6-oji būtų tiek Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo), tiek ir Tautiškos giesmės diena. 

Šiuo metu Darbo kodekse nėra numatyta šventės diena, skirta „Tautiškos giesmės“ dienai atminti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi