Lietuvoje

2014.11.10 16:19

D. Ulbinaitės byloje baigta liudytojų ir jos pačios apklausa

BNS2014.11.10 16:19

Valstybės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu kaltinamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės baudžiamojoje byloje pirmadienį baigta liudytojų apklausa. Taip pat parodymus davė ir pati įtariamoji.

Valstybės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu kaltinamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės baudžiamojoje byloje pirmadienį baigta liudytojų apklausa. Taip pat parodymus davė ir pati įtariamoji.

Spalio ir lapkričio mėnesį vykusiuose teismo posėdžiuose teismas apklausė daugiau kaip 30 liudytojų – teismui liudijo Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina, jo pavaduotoja Akvilė Giniotienė, prezidentės patarėjos, Seimo, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojos, specialiųjų tarnybų darbuotojai, naujienų agentūros BNS vadovė ir žurnalistai. Kai kurie liudytojai buvo apklausti uždaruose posėdžiuose.

Pirmadienį proceso dalyviai taip pat peržiūrėjo Prezidentūroje užfiksuotą vaizdo įrašą. Specialiųjų tarnybų užfiksuoti žurnalistų, kaltinamosios garso įrašai nebus perklausomi, nes, kaip teigė teisėjas Robertas Rainys, jų teisėtumo nepatvirtino Vilniaus apygardos teismas.

Peržiūrėjus vaizdo įrašus, buvo atlikta D. Ulbinaitės apklausa. Teismas jau anksčiau buvo nusprendęs, kad kaltinamoji bus apklausiama neviešame posėdyje.

Praėjusią savaitę vykusiame posėdyje naujienų agentūros BNS vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė Semėnienė teismui atsisakė atskleisti informacijos šaltinį, pagal kurį buvo parengtas pranešimas apie VSD perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.

Tolesnis bylos nagrinėjimas numatytas lapkričio 12 dieną.

Ikiteisminis tyrimas dėl valstybės paslapties atskleidimo pradėtas pernai spalį, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus. Prokuroras teismui bylą perdavė birželį.

Perdavus bylą teismui, 44 metų D. Ulbinaitė pasitraukė iš prezidentės Dalios Grybauskaitės komandos. Ji dabar užsiima individualia veikla.

Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausyta naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.