Lietuvoje

2014.11.10 10:25

Sinoptikė: antradienis bus šilčiausia savaitės diena

LRT RADIJAS, LRT.lt2014.11.10 10:25

Antradienis turėtų būti šilčiausia šios savaitės diena, o nuo trečiadienio orai pamažu pradės vėsti, LRT Radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Antradienis turėtų būti šilčiausia šios savaitės diena, o nuo trečiadienio orai pamažu pradės vėsti, LRT Radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

„Pirmadienį šiek tiek sustiprės pietryčių vėjas, bet įdienojus temperatūra pakils iki 7–12 laipsnių šilumos, šilčiausia bus pietvakariniame šalies pakraštyje, čia galima tikėtis ir 13 laipsnių šilumos“, – prognozuoja sinoptikė.

Antradienį pragiedrulių bus nedaug, bet rimtesnio lietaus tikimybė yra nedidelė. Dieną vakariniuose rajonuose gali šiek tiek padulksnoti, o kitur orai išliks gan sausi. Antradienio naktį ir rytą matomumą mažins rūkas, didesnė jo tikimybė yra Žemaitijoje. Pūs nestiprus pietinių krypčių vėjas ir jis į mūsų šalį gins šilumą. Antradienio naktį temperatūra nukris vos iki 5–12 laipsnių, o dieną bus 8–13 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį gali kai kur palyti, dieną orai bus sausesni, tarp debesų jau pasirodys saulė. Naktį temperatūra pasiskirstys tarp 4–9 laipsnių, o dieną dėl saulės šilumos mes sulauksime 7–12 laipsnių.

„Ketvirtadienio naktį oras atvės iki 1–6 laipsnių šilumos, dieną tesulauksime 5–10 laipsnių. Kai kur naktį iš ketvirtadienio į penktadienį gali pasirodyti neigiamos temperatūros – jos labiausiai tikėtinos šiauriniuose regionuose, bet daugelyje rajonų temperatūra bus silpnai teigiama“, – sako M. Kirkliauskaitė.

Penktadienis bus dar vėsesnis keliais laipsniais. Savaitgalį jau pasirodys neigiamos temperatūros, sekmadienio dieną gali išsilaikyti artima nuliui temperatūra arba kai kur net silpnai neigiama.